Patrz przez ściany

Ten mały i sprytny gadżet sprawi, że twój smartfon zyska nową moc – będzie patrzył przez ściany.

Spokojnie, zanim zamienisz swój pokój w wielką klatkę Faradaya albo wyniesiesz się do odległej dziczy, by odciąć się od wścibskich sąsiadów, posłuchaj, co ten maluszek potrafi. WalabotDIY nie jest supergadżetem Jamesa Bonda, który pozwoli widzieć to, co dzieje się w pomieszczeniu za ścianą. To niewielka przystawka zaprojektowana z myślą o domowych majsterkowiczach, którzy chcą zobaczyć, jak przebiega instalacja elektryczna lub sanitarna w ich mieszkaniach.

WalabotDIY kosztuje 200 dolarów, paruje się z twoim telefonem i przy wykorzystaniu specjalnych czujników pomaga zlokalizować różne obiekty umieszczone w ścianie do głębokości 10 centymetrów: metalowe i plastikowe rury oraz wiązki kabli. Dzięki temu podczas remontowania domu unikniesz przypadkowego przecięcia kabla lub wwiercenia się w rurę podczas wieszania nowej szafki łazienkowej. Producent, firma Vayyar Imaging, twierdzi że ich sprzęt ma jeszcze jedną, ciekawą funkcję – wykrywa ruch, dzięki czemu pomoże zlokalizować insekty, które zadomowiły się w twoim mieszkaniu.

Niestety, sprzęt ma jedną wadę – łączy się ze smartfonem za pośrednictwem złącza USB, dlatego nie podłączysz go do iPhone’a i jesteś skazany na korzystanie ze sprzętu Google.

Źródło

PODOBNE POSTY

Odpowiedz