Parrot Bebop 2 oferuje nowe tryby filmowania

Parrot wprowadził na rynek dokładną i niezawodną, aplikację śledzącą  ze wsparciem GPS-a oraz barometru.

Nowa funkcja śledzenia (follow-me) w ramach aplikacji FreeFlight Pro stworzona przez Parrot funkcja śledzenia łączy w sobie trzy sposoby działania: wizualne śledzenie, wsparte przez GPS smartfona i barometr, jeśli jest dostępny.

Zaawansowane algorytmy wizualnego śledzenia, zaprojektowane tak, aby działały jak ludzkie oko, wyodrębniają kolory i różnice w kształcie danego obiektu na tle jego otoczenia. Pozwala to uzyskać bardziej dokładny kadr (mniejszy niż jeden metr) i zapewnia takie filmowanie by obiekt był zawsze w centrum kadru. Śledzenie obiektu stworzone przez Parrot działa w dwóch trybach: śledzenia oraz kadrowania.

Automatyczne śledzenie: jesteś głównym obiektem

Za pomocą aplikacji można zaprogramować automatyczny lot drona tak, by ustalić wysokość jego lotu, odległość od obiektu (5 metrów jako minimum), kąt nagrywania oraz określić siebie jako obiekt do śledzenia. Jak tylko ustawienia te zostaną zablokowane, nie potrzebujesz już twojego telefonu. Możesz trzymać go w kieszeni lub w plecaku.

Dron będzie sterował się sam i będzie podążał za tobą jak twój cień, utrzymując ciebie w centrum kadru bez interwencji pilota. Jesteś entuzjastą wspinaczki lub jazdy na górskim rowerze? Barometr twojego smartfona aktywuje tryb Wspinaczka, który zwiększy dokładność śledzenia i dostosuje wysokość lotu w czasie rzeczywistym. W każdej chwili używając twojego smartfona możesz przejąć kontrolę nad dronem i wyregulować wysokość lotu, odległość między tobą a dronem oraz kąt widzenia kamery.

W ramach trybu automatycznego śledzenia dostępne są następujące funkcje:

Perfect Side: Określ kąt nagrywania (z przodu, z tyłu, z prawej/lewej strony; 3/4) a Parrot Bebop 2 będzie podążał za tobą i nagrywał twoją podróż, utrzymując cię w kadrze i zachowując określony kąt nagrywania. Gdziekolwiek pójdziesz, gdziekolwiek się ruszysz.
Magic Dronies: Wybierz jeden z zaprogramowanych ruchów aby robić zdjęcia i filmy z drona jak profesjonalista;
Orbita: dron wykonuje koło 360° wokół ciebie
Parabola: dron wykonuje parabolę nad tobą (wznosi się na 10 metrów po łuku, utrzymując ciebie w centrum kadru)
Bumerang: dron porusza się naprzód i z powrotem na odległość 30 metrów, poruszając się po osi kamery
Zenit: dron porusza się naprzód i wspina się na 15 metrów a następnie wraca na swoją pozycję, utrzymując ciebie w centrum kadru.

parrot_running_followme_smartphone

Automatyczne kadrowanie: jesteś reżyserem filmu

W tym trybie aplikacja używa zaawansowanych algorytmów wizualnego śledzenia aby utrzymywać cel w centrum kadru. Sterujesz dronem, a kąt kamery Bebop 2 automatycznie i  bez twojej interwencji  jest regulowany zapewniając tobie doskonałe kadrowanie celu. Kiedy dron tylko unosi się w powietrzu, kąt kamery jest poprawiany i Bebop 2 będzie obracał się wokół swojej osi, podążając za obiektem i utrzymując kadr.

Funkcja śledząca z GPS i wizualnym śledzeniem firmy Parrot jest dostępna dla iOS w ramach aplikacji FreeFlight Pro jako zakup w aplikacji: 19,99€ (po okresie 15 dni darmowego testu). Wersja dla systemu Android będzie dostępna od grudnia 2016.

Informacja prasowa

PODOBNE POSTY

Odpowiedz