Pamięć SSD stworzona dla graczy

Western Digital chce nas przekonać, że istnieje gamingowa pamięć SSD.

Najnowsze gry to niezwykle wymagające oprogramowanie. Jeśli chcemy odpalać je na najwyższych ustawieniach graficznych, musimy wyposażyć się w porządne procesory i karty graficzne. A jeśli chcemy uzyskać przewagę nad przeciwnikiem, możemy wyposażyć się w typowo gamingowe podzespoły – monitor z wysokim odświeżaniem, klawiaturę i mysz dla graczy czy chłodzenie wodne pozwalające podkręcić procesor. Jak się okazuje, możemy także kupić „gamingową” pamięć SSD.

Firma Western Digital wypuściła właśnie pamięć NVMe przystosowaną do pracy z materiałem 4K, którą reklamuje jako sprzęt skrojony z myślą o najbardziej wymagających graczach. Jak zauważają przedstawiciele WD, do konstrukcji pamięci wprowadzono kilka usprawnień, dzięki którym będzie znacznie lepiej sprawdzać się we współpracy z wymagającymi tytułami AAA.

Pamięci korzystają z interfejsu MVMe oraz autorskiej technologi 3D NAND opracowanej przez inżynierów WD. To dzięki takiemu połączeniu pamięć jest w stanie przetwarzać ogromne ilości informacji w krótkim czasie – model o pojemności 1 TB pracuje z prędkością 3400 MB/s, zaś 500 GB z prędkością 3400 MB/s. Do sprzedaży trafi także pamięć o pojemności 250 GB. Niestety, jak przystało na „gamingowy” sprzęt, pamięci będą bardzo drogie – najtańszy model 250 GB kosztuje 120$, model 500 GB 230 $, zaś pamięć o pojemności 1 TB aż 450$.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz