Pad z ekranem od Nintendo

Nintendo nie chce zdradzić zbyt wiele szczegółów na temat swojej nowej konsoli, ale czujni internauci znaleźli pewien trop: patent nietypowego kontrolera z wyświetlaczem.

Przez ostatnie kilka lat Nintendo pozostawało w cieniu wielkich growych graczy, Microsoftu i Sony. W przyszłym roku firma chce po raz kolejny zawładnąć umysłami graczy i przedstawić im nową konsolę, o której wiemy tylko tyle, że nie będzie podobna od Wii U, a jej nazwa to Nintendo NX. Na tym w zasadzie kończą się oficjalne informacje o tym sprzęcie, jednak w sieci znaleziono ślad patentu, który może dotyczyć wspomnianego urządzenia.

Patent o którym mowa przedstawia owalny kontroler z wielkim, prawdopodobnie dotykowym ekranem. Na pierwszy rzut oka przypomina skrzyżowanie klasycznego kontrolera i smartfona. Z tyłu widać również bardziej klasyczne, fizyczne przyciski.

Trzeba jednak pamiętać, że zaprezentowany patent jest tylko projektem i nawet jeśli w rękach Nintendo jest działający prototyp, nie oznacza to, że taki kontroler znajdziemy w pudełku z konsolą NX, która wciąż jest dla nas wielką zagadką. Z jednej strony sprzęt pasuje do prostych gier znanych z poprzednich konsol Nintendo, z drugiej zaś firma chce się odciąć od spuścizny Wii U. Pozostaje nam tylko czekać na rozwój wydarzeń, kolejne przecieki i oficjalną premierę Nintendo NX.

 

PODOBNE POSTY

Odpowiedz