Ostrożnie podchodzimy do VR

Pojawiły się dość istotne badania na temat rzeczywistości wirtualnej.

Nie odważę się mówić o końcu technologii VR, minęło dopiero kilka miesięcy od pojawienia się zaawansowanych gogli na rynku. Nie sposób jednak przejść obojętnie obok najnowszych badań dotyczących zaangażowania graczy w wirtualną rzeczywistość.

Steam przeprowadził badania wśród swoich użytkowników, by sprawdzić, ilu z nich interesuje się goglami VR. Okazało się, że tylko 0,18% z nich korzysta z HTC Vive a 0,10% z Oculus Rifta. Do tych badań warto dodać dynamikę sprzedaży wspomnianych sprzętów, która również nie jest imponująca. HTC Vive zaliczyło wzrost sprzedaży rzędu 0,3%, zaś Oculus 0,1%. Warto jednak zauważyć, że badanie było przeprowadzone w okresie wakacyjnym i w ciągu kilku najbliższych miesięcy słabe wyniki sprzedażowe mogą się poprawić.

Dość istotnym wydarzeniem może okazać się dzisiejsza konferencja Sony oraz premiera gogli PlayStation VR, które zadebiutują w przyszłym miesiącu. Kiedy do promowania rzeczywistości wirtualnej podłączą się producenci konsol, rozwój tej technologii może gwałtownie przyspieszyć. Zwłaszcza, że firma Sony przygotowała ciekawy pakiet startowy dla przyszłych posiadaczy gogli PS VR.

Najważniejszy czynnik promocji wirtualnej rzeczywistości nie leży niestety w gestii producentów sprzętu. O tym, czy VR się przyjmie, zadecyduje to, jak dużo tytułów skorzysta z potencjału tej technologii. Niestety, na razie nie ma ich zbyt wiele.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz