Oppo wprowadzi na rynek smartfona z zoomem 5x

19 czerwca dojdzie do prezentacji nietuzinkowego smartfona Oppo Find X wyposażonego w nietypowy układ optyczny.

Wiele prototypowych rozwiązań technologicznych kończy swój żywot na deskach kreślarskich oraz targach innowacyjności. Kiedy firma Oppo prezentowała podczas MWC 2017 teleskopowy system optyczny, potraktowaliśmy go wyłącznie w ramach ciekawostki. Tymczasem okazuje się, że nie był to wyłącznie popis inżynierów chińskiej firmy, Oppo planuje wprowadzić to rozwiązanie do powszechnego użytku wraz z premierą smartfona Find X.

Przyzwyczailiśmy się do tego, że najważniejsze innowacje w branży mobilnej w ostatnich latach dotyczą właśnie układów optycznych i Oppo chce utrzymać nas w tym przeświadczeniu. Wspominany tu telefon będzie miał swoją światową premierę już 19 czerwca, a jedno największą zaletą będzie podwójny układ optyczny z pięciokrotnym zoomem. A to jeszcze nie koniec dobrych informacji – w Find X zastosowano innowacyjny układ ładowania Super VOOC, który będzie w stanie naładować baterię o pojemności 2500 mAh zaledwie w 15 minut. Oznacza to, że wkrótce ograniczona pojemność baterii przestanie być problemem, gdyż nawet totalnie rozładowany telefon w kilkanaście minut przywrócimy do pełnej sprawności.

Nie wiemy na razie, co jeszcze zaoferuje ten nietypowy sprzęt, ale jedno jest pewne – nawet jeśli to nie on zasłuży na miano telefonu roku, na pewno zainspiruje innych producentów do skorzystania z podobnych rozwiązań i branża w końcu wyjdzie ze stagnacji.

Źródło

PODOBNE POSTY

Odpowiedz