Opony dla autonomicznych aut

Podniecamy się nowymi elektronicznymi gadżetami w inteligentnych autach, a Goodyear skupia się na czymś innym – bezpieczeństwu jazdy zapewnionym przez inteligentne opony.

Jeśli wydawało ci się, że jedynym objawem inteligencji w twoim aucie jest system głosowej obsługi komputera pokładowego, chętnie wyprowadzimy cię z błędu. Firma Goodyear stworzyła opony, które dostosowują się do aktualnych warunków pogodowych i dbają o to, by opona przez cały czas przylegała do drogi powierzchnią nie mniejszą niż powierzchnia kartki A4. Dzięki temu drastycznie wzrośnie bezpieczeństwo jazdy.

Podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych w Genewie zachwalano te opony jako jeden z najważniejszych składników autonomicznych aut przyszłości. Zaprojektowano je z myślą o zapewnieniu jak największej manewrowości oraz możliwości komunikacji z innymi podzespołami inteligentnego samochodu. Wewnątrz zamontowano liczne czujniki, które na bieżąco monitorują prędkość, przyczepność wilgotność oraz stan nawierzchni,  i na bieżąco kontrolują ciśnienie opon, by jak najlepiej dopasować je do warunków jezdnych.

Jeśli już pędzisz do sklepu, by wyposażyć w nie swojego Golfa IV, wstrzymaj się; to na razie wyłącznie projekt koncepcyjny i nie wiadomo, kiedy takie opony wejdą do powszechnego użytku.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz