OnePlus potwierdza specyfikację nowego telefonu

Do premiery OnePlus 5 pozostało jeszcze kilka tygodni, ale już dziś wiemy, czym skusi nas ten sprzęt.

Kiedy inni producenci starają się ukrywać informacje na temat swoich następnych kroków w branży mobilnej, OnePlus stopniowo podgrzewa atmosferę wokół swoich kolejnych smartfonów wypuszczając oficjalne informacje na ich temat. Tym razem firma potwierdziła,że OnePlus 5 będzie pracował pod kontrolą procesora Qualcomm Snapdragon 835.

W tej zapowiedzi nie ma żadnego zaskoczenia, Snapdragon 835 jest obecnie najszybszym procesorem dostępnym na rynku smartfonowym, a telefony OnePlus przyzwyczaiły nas do tego, że korzystają z najlepszych rozwiązań. Warto też zauważyć, że obecna generacja telefonów nie bardzo potrzebuje większej mocy obliczeniowej, gdyż nawet budżetowe telefony chodzą dziś płynnie i nie zacinają się, jak miało to miejsce jeszcze kilka lat temu.

Firma skupi się za to na poprawie wyświetlacza, aby ten jeszcze lepiej odpowiadał na gesty użytkowników. Jak poinformowano, w tym celu wykorzystuje się specjalne kamery nagrywające obraz w zwolnionym tempie, dzięki czemu inżynierowie mogą precyzyjnie określić, ile milisekund wynosi opóźnienie reakcji telefonu na dotyk. Niestety, firma nadal nie zdradziła daty premiery urządzenia i jest to w tej chwili chyba najbardziej strzeżona tajemnica OnePlus.

Źródło

PODOBNE POSTY

Odpowiedz