OnePlus 5 – wszystkie plotki

OnePlus 3T to rewelacyjny smartfon o wspaniałym wzornictwie, ale korzysta z przestarzałych podzespołów. Próbujemy przewidzieć, jak będzie wyglądać jego następca.

Dobra informacja – czas czas pomyśleć o następnym smartfonie od OnePlus. Chociaż OnePlus wydaje swoje nowe urządzenia gdzieś na przełomie lata i jesieni, już teraz pojawiło się kilka plotek na temat OnePlus 4 oraz jego możliwości. A może powinnyśmy mówić o OnePlus 5?

Jesteśmy zagorzałymi fanami smartfonów od tego producenta: są nie tylko konkurencyjne cenowo, oferują także najnowsze rozwiązania technologiczne, a projektanci słuchają tego, co mają do powiedzenia klienci.

Zawarliśmy tu najciekawsze plotki i przecieki dotyczące tego urządzenia, warto jednak pamiętać, że najczęściej nie są to oficjalne informacje przekazane przez producenta, dlatego należy do nich podchodzić z dystansem.

Oto czym skusi nas kolejny OnePlus.

O CZYM SŁYSZELIŚMY

>>> Może mieć 5,3-calowy ekran AMOLED

Model 3T korzystał z 5,5-calowego wyświetlacza AMOLED o rozdzielczości 5,5″. Jeśli wierzyć plotkom, jego następca będzie wyposażony w mniejszy, 5,3-calowy ekran o większej rozdzielczości. Jakiej? Tego nie wiadomo, choć można spodziewać się, że firma zdecyduje się na zastosowanie panelu 2K, gdyż taką rozdzielczość oferują najwięksi konkurenci OnePlus. Z kolei inne źródła twierdzą, że wielkość ekranu nie ulegnie zmianie i wciąż będziemy mieli do czynienia z 5,5-calowym telefonem.

>>> Może być ceramiczny. Albo szklany

Jeśli pogłoski sprawdzą się, OnePlus porzuci metalową obudowę znaną z modeli 3 oraz 3T na rzecz nieco bardziej luksusowego materiału. Niektórzy sugerują, że może chodzić o szkło, inni stawiają na powłokę ceramiczną, która będzie wzorowana na modelu OnePlus X.

>>> Może mieć cienką ramkę

To projektanci Xiaomi pokazali światu bezramkowe telefony, ale ich wypromowanie spadło na barki marketingowców LG i Samsunga. Nowy OnePlus prawdopodobnie wpisze się w ten trend i jego ekran zdominuje przednią część obudowy. Zniknie fizyczny przycisk pod wyświetlaczem, czytnik linii papilarnych zostanie przeniesiony na tył urządzenia, aby zrobić miejsce dla wielkiego ekranu.

>>>  Nie zniknie gniazdo słuchawkowe

Jeśli twitterowe wpisy Carla Pei, jednego ze współzałożycieli OnePlus, potraktujemy jak oficjalne stanowisko firmy, możemy założyć, że kolejny OnePlus będzie miał gniazdo słuchawkowe. Pei zapytał w ankiecie, czy użytkownicy smartfonów potrzebują takiego złącza, a wynik 88% na „tak” mówi sam za siebie.

>>> Będzie bardzo szybki

Przecieki i plotki są dość zgodne w temacie tego, jak następca OnePlus 3T będzie prezentował się pod kątem specyfikacji – będzie jeszcze szybszy. Mówi się, że na rynek trafią dwa modele, z 4 GB oraz 8 GB pamięci RAM, a sercem urządzenia będzie najnowszy procesor od firmy Qualcomm, Snapdragon 825.

>>> Będzie nazywać się OnePlus 5

Tak, wiemy, że wszyscy czekają na OnePlus 4, ale następny supersmartfon od OnePlus będzie miał numer 5. Dlaczego? Przecieki od producentów akcesoriów to zazwyczaj dość wiarygodne źródło przecieków, ale jest znacznie ważniejszy powód dla przeskoczenia jednego numeru: 4 to w Chinach nieszczęśliwa liczba. Apple nie obawiało się wypuścić iPhone’a 4, podobnie Samsung czy LG, ale żadna z tych firm nie miała chińskiego rodowodu. OnePlus może mieć pewne obawy przed nadawaniem smartfonowi nazwy, która w ich rodzimym języku brzmi bardzo podobnie do słowa „śmierć”.

>>> Może mieć podwójny aparat

Na razie nie wiemy zbyt wiele na temat możliwości fotograficznych kolejnego smartfona OnePlus. Nie oznacza to, że nie możemy pokusić się na odrobinę spekulacji, na przykład na temat podwójnego układu optycznego. Dlaczego to tak istotne? Niektórzy twierdzą, że taki układ będzie niezbędny do wykorzystania potencjału drzemiącego w rzeczywistości rozszerzonej oraz połączonej. Ostatnie przecieki wspominają o 23-megapikselowej matrycy głównej, którą miałaby dostarczyć firma Sony, ale na razie nie mamy żadnych informacji na temat obiektywu towarzyszącego. Jaką będzie miał rozdzielczość? Czy będzie kolorowy, czy czarno-biały? To wciąż tajemnica.

>>> Zadebiutuje latem

OnePlus 3T zadebiutował w listopadzie, kilka miesięcy po premierze OnePlus 3, nie był to jednak pełnoprawny następca lecz model przejściowy. OnePlus 5 zadebiutuje około 9 miesięcy po 3T, latem 2017 roku. To nie jest przeciek, firma potwierdziła ten termin na łamach magazynu The Verge, choć nie podała ani dokładnej, ani przybliżonej daty premiery.

HISTORIA PRZECIEKÓW

Chcesz wiedzieć, co świat mówił na temat OnePlus 5 i poznać jego sekrety? Oto historia przecieków i plotek, którymi żył internet.

> 05.05.2017

Carl Pei z OnePlus zamieścił wpis na Weibo (chińskim odpowiedniku Twittera) sugestię, że na następnego OnePlusa nie będziemy musieli czekać zbyt długo… a następnie potwierdził serwisowi The Verge, że telefon zadebiutuje latem i będzie nazywał się OnePlus 5.

> 21.04.2017

Chińska witryna technologiczna PCPop podzieliła się informacjami o specyfikacji nowego OnePlusa i zasugerowała, że telefon będzie miał tylko 7 milimetrów grubości, a ramki wokół ekranu będą niemal niewidoczne, zupełnie tak jak w smartfonach LG G6 czy Samsung Galaxy S8.

> 4.12.2016

Portal PhoneRadar zasugerował, że firma pominie model OnePlus 4 i od razu wyda telefon z numerem 5. Pojawiły się także plotki o obudowie wykonanej z powłoki ceramicznej.

> 13.11.2016

Dziennikarze AndroidPure podzielili się renderem domniemanego następcy OnePlus 3T, który wrzucono na serwis Weibo. Wspomniano także o tym, że kolejny OnePlus będzie wyposażony w 3,5-calowy ekran AMOLED i trafi do sprzedaży w dwóch wersjach: z 6 GB oraz 8 GB pamięci RAM. Przecieki sugerują także, że sprzęt będzie wyposażony w podwójny układ optyczny zaprojektowany z myślą o rzeczywistości rozszerzonej o połączonej.

> 13.11.2016

Serwis PocketNow twierdzi, że nowy OnePlus będzie wyposażony w procesor Snapdragon 830 lub 835.

> 25.10.2016

Współzałożyciel firmy OnePlus, Carl Pei, pyta użytkowników Twittera o to, czy lubią gniazda słuchawkowe. Wynik? Przytłaczająca liczba odpowiedzi „tak”.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz