OnePlus 5 – najcieńszy supersmartfon świata

OnePlus podgrzewa atmosferę wokół premiery kolejnego smartfona. Twierdzi, że piątka będzie cieńsza niż którykolwiek z konkurentów.

Stworzenie cienkiego, wydajnego i eleganckiego telefonu nie jest łatwe, o czym przekonali się m.in. inżynierowie Samsunga przy projektowaniu Galaxy Note’a 7. Przez błędy konstrukcyjne spowodowane nadmiernym upchaniem podzespołów telefon przegrzewał się i musiał zniknąć z rynku. Ta sytuacja nie przestraszyła projektantów OnePlus, którzy chcą, żeby ich kolejny smartfon był „najcieńszym supersmartfonem na świecie”.

Pete Lau, współzałożyciel i szef OnePlus podzielił się tym planem z użytkownikami serwisu Weibo, chińskiego odpowiednika Twittera. Do swojej zapowiedzi podszedł z odpowiednim dystansem, nie ogłosił, że będzie to najcieńszy telefon świata a jedynie najcieńszy spośród bezpośrednich konkurentów. To dość bezpieczne zagranie, gdyż na rynku mogą być obecne cieńsze urządzenia ze średniej lub niższej półki budżetowej, które jednak nie będą mogły rywalizować specyfikacją i funkcjonalnością z OnePlus 5.

A trzeba przyznać, że OnePlus 5 może okazać się najlepszym telefonem 2017 roku, w końcu będzie pracował pod kontrolą najszybszego procesora od Qualcomma, a według firmy  DxO Mark będzie także wyposażony w najlepszy aparat mobilny na rynku.

Nie pozostaje nam nic innego jak cierpliwie czekać na oficjalną premierę urządzenia. A ta – jeśli wierzyć plotkom – będzie miała miejsce już 15 czerwca.

Źródło

PODOBNE POSTY

Odpowiedz