Olimpiada oglądana w VR

Igrzyska Olimpijskie w 2018 roku mogą być transmitowane w technologii VR.

Nie ma nic przyjemniejszego niż oglądanie zmagań ulubionych sportowców na żywo, na stadionie. Niestety, ze względów organizacyjnych oraz finansowych nie zawsze możemy sobie na to pozwolić. A gdyby tak przenieść się na stadion bez opuszczania wygodnej, domowej kanapy? I nie, nie mamy tu na myśli odpalenie telewizora, a znacznie bardziej immersyjną relację.

Jeśli wszystko pójdzie po myśli organizatorów, Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2018 w Pjongczangu obejrzymy w rzeczywistości wirtualnej, zamiast przed telewizorem, zasiadając w goglach VR. Partnerem strategicznym organizatorów będzie nie kto inny jak Samsung, który dostarczy technologię zdolną przechwytywać i transmitować filmy sferyczne.

W chwili obecnej warto jednak podejść do całego przedsięwzięcia z lekką dozą niepewności, gdyż rozmowy biznesowe dotyczące wdrożenia tej technologii wciąż trwają i nie można mieć pewności, ze Międzynarodowy Komitet Olimpijski dojdzie do porozumienia z południowokoreańską korporacją. Nie wiemy też, jakie elementy Igrzysk będą transmitowane w VR; na zamontowanie kamer dookolnych na głowach wszystkich zawodników raczej nie mamy co liczyć… a szkoda.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz