Odłóż kosę, wypuść robota

Lato zaczyna się rozkręcać, a to znak, że czas zadbać o trawnik. Ale po co kosić go ręcznie, skoro możemy skorzystać z pomocy robotów?

Widok robota sprzątającego, który wije się po podłodze, przestał robić na nas wrażenie. Miniaturowy pojazd wyposażony w wirujące ostrza, który wesoło mknie po naszym trawniku, to wciąż dość egzotyczny widok, mimo iż firma Robomow zajmuje się projektowaniem robotów koszących od przeszło 20 lat. Na szczęście ich nowy Robomow RX20 Pro jest naszpikowany elektroniką, która nie tylko zadba o to, aby trawnik zawsze wyglądał perfekcyjnie, zatroszczy się również o bezpieczeństwo swojego właściciela.

Lenistwo napędza postęp

Nie oszukujmy się, roboty koszące nie powstały dlatego, że były nam niezbędne do życia.Zawdzięczamy je naszemu wrodzonemu lenistwu i skłonności do prokrastynacji, która motywuje społeczeństwo do wynajdowania urządzeń wyręczających nas w wykonywaniu najbardziej żmudnych czynności. Takich jak koszenie trawy. RX20 Pro do złudzenia przypomina roboty sprzątające wspomniane na początku tekstu. Możesz zaprogramować harmonogram jego pracy, aby rozpoczął koszenie pod twoją nieobecność, jest tak mały, że wjedzie tam, gdzie nie sięga tradycyjna kosiarka, a dzięki sprytnemu umiejscowieniu ostrzy poradzi sobie z usunięciem źdźbeł przy krawędzi trawnika.

Perfekcyjnie i bezpiecznie

Inżynierowie pracujący nad robotami koszącymi Robomow zdają sobie sprawę z tego, że ogród jest wizytówką właściciela, dlatego zrobili wszystko, aby RX20 Pro wystrzygł trawę jak od linijki. Zamontowano w nim ruchomą głowicę, która utrzymuje ostrza w stałej odległości od podłoża, dzięki czemu przycina trawę idealnie nawet na nierównych posesjach. Przy okazji zadbano także o to, aby ten robot koszący nie zrobił nikomu krzywdy: kiedy trafi na przeszkodę, zostanie podniesiony lub przewróci się, ostrza przestaną wirować, zaś funkcja Child Lock zapobiegnie uruchomieniu urządzenia przez dzieci. Robot który sam kosi trawnik, nie skrzywdzi zwierząt czy dzieci i poradzi sobie z przecięciem drobnych gałązek, czego chcieć więcej? Ach tak, aplikacji dzięki której zaplanujemy pracę urządzenia z poziomu urządzeń mobilnych.

Specyfikacja Robomow RX20 Pro

Powierzchnia koszenia do 200 m²
Czas koszenia do 120 minut
Ładowanie baterii 16-20 godzin
Miesięczne zużycie energii ok. 4 kWh
Wymiary 53 x 42 x 26 cm
Waga 7,5 kg
Cena 3299 zł

PODOBNE POSTY

Odpowiedz