Obniżka ceny gogli od Oculusa

Wysoka cena gogli od Oculusa skutecznie odstraszała od tego sprzętu. Na szczęście spadła.

Wirtualna rzeczywistość może i jest wspaniałą technologią, ale dostęp do niej mają wyłącznie nieliczni użytkownicy konsol i komputerów. Powód jest dość prosty – za gogle trzeba słono zapłacić, zwłaszcza za te pecetowe. Ale wejście na rynek PlayStation VR prawdopodobnie będzie miało zbawienny wpływ na całą branżę – ceny gogli od Oculusa właśnie spadły.

Firma poinformowała dzisiaj o obniżce cen swoich produktów i za zestaw w skład którego wchodzą gogle oraz kontroler ruchu zapłacimy 708 euro – do niedawna w podobnej cenie (699 euro) mogliśmy kupić samego Rifta, a za kontrolery Touch musieliśmy zapłacić dodatkowe 200 euro. Cena samych kontrolerów też spadła i ci, którzy jeszcze ich nie posiadają, zapłacą za nie „tylko” 119 euro.

Choć cena zestawu VR od Oculusa wciąż jest drastycznie wysoka – a należy doliczyć do niej koszt komputera z wyższej półki, którego potrzebujemy, aby korzystać z gogli – widać pewną odwilż na rynku. Sony, Oculus i HTC w końcu zaczynają ze sobą konkurować i w p erspektywie kilkunastu miesięcy ceny ich zestawów VR powinny spadać, co może przysłużyć się popularyzacji tej przyszłościowej technologii.

A warto przy okazji pamiętać, że o obniżenie cen walczy również firma Valve, która pomogła stworzyć HTC gogle Vive, najlepszy sprzęt VR dostępny na rynku. Twórcy Portala nie chcą dawać HTC monopolu na sprzęt VR i nawiązali współpracę z firmą LG, która ma stworzyć alternatywę dla genialnego Vive’a.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz