Nvidia rzuca wyzwanie Apple

Zespół Tima Cooka przechwalał się nowym Apple TV. Nvidia postanowiła odpowiedzieć na ten sprzęt.

Kiedy podczas prezentacji w Cupertino zaprezentowano odświeżoną wersję pudełka strumieniującego Apple TV, wiele mówiło się na temat możliwości tej zabawki i podkreślało, że wprowadzi nas do świata obrazu 4K HDR. A kiedy oczy całego świata skierowane były na Apple, ktoś w Nvidii zaśmiał się i powiedział – my zrobiliśmy to wcześniej.

Mowa tu oczywiście o pudełku strumieniującym Nvidia Shield, prawdopodobnie najlepszym sprzęcie z tej kategorii, który już od przeszło roku pozwala nam odtwarzać treści 4K HDR w 60 klatkach na sekundę. I prawdopodobnie nie pisałbym tego tekstu, gdyby nie szybka i celna riposta ze strony Nvidii. Firma postanowiła odpowiedzieć na ruch konkurenta i zapowiedziała wypuszczenie nowego zestawu z Shieldem, który będzie bezpośrednim rywalem dla Apple TV.

Sam Shield nie zmieni się, będzie to dokładnie takie samo pudełko strumieniujące, które firma zaprezentowała na początku roku. Będzie jednak sprzedawane wyłącznie z pilotem, bez kontrolera, co pozwoli obniżyć cenę zestawu o kilkadziesiąt złotych. W tej chwili najtańszy zestaw z Shieldem kosztuje 999 złotych, nowy na pewno będzie tańszy, jednak polski oddział nie zdradza, ile za niego zapłacimy, wiemy za to, że do sprzedaży trafi już 18 października.

Nvidia Shield nie da nam co prawda dostępu do biblioteki iTunes, pozwoli jednak oglądać filmy 4K za pośrednictwem innych popularnych serwisów: Netfliksa, Amazon Video, YouTube’a oraz Filmów w Google Play. Nad zabawką Apple ma ponadto jeszcze jedną, ogromną przewagę – potrafi strumieniować także gry z naszego peceta oraz za pośrednictwem usługi GeForce Now. Jeśli polska cena tego zestawu będzie przystępna, ma on szansę zrobić znacznie większą karierę nad Wisłą niż Apple TV 4K.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz