Nvidia i Vovlo stworzą samochód

Kiedy Nvidia podejmuje współpracę z Volvo, możesz spodziewać się czegoś wyjątkowego. Na przykład samochodu przyszłości.

Wbrew pozorom ze współpracy tych dwóch firm nie powstanie samochód, który poprawia widok za oknem, takie technologie to wciąż pieśń przyszłości. Zupełnie inaczej wygląda sprawa z inteligentnymi autami, one już teraz pojawiają się na drogach i w ciągu kilku najbliższych lat znacząco zyskają na popularności. A Volvo chce tworzyć je wraz z inżynierami od Nvidii oraz specjalistami z Autoliv zajmującymi się bezpieczeństwem samochodów.

Ta trójka postawiła sobie nie lada wyzwanie – chcą zaprojektować pojazdy wyposażone w sztuczną inteligencję, która przejmie za nas kierownicę i zapewni nam bezpieczeństwo: ominie przeszkody na drodze, zapobiegnie wypadkom i sama wyznaczy najlepszą i najbezpieczniejszą drogę do celu.

Ostrożne plany zakładają, że pierwsze autonomiczne samochody od Volvo wyjadą na rynek już w 2021 roku, o ile uda się dopełnić wszelkich formalności i przekonać rządy poszczególnych krajów, że taki pojazd może bez obaw uczestniczyć w ruchu drogowym. Liczymy na to, że współpraca z Nvidią okaże się owocna i w przyszłym dziesięcioleciu nikogo nie zdziwi widok auta, które jeździ bez ingerencji kierowcy.

Źródło

PODOBNE POSTY

Odpowiedz