Nowy zegarek od Withings

Withings, już pod skrzydłami Nokii, wypuszcza nowy zegarek sportowy.

To może być jeden z najważniejszych gadżetów najbliższych miesięcy. Nowy Withings Steel HR nie ma tylu funkcji co jego konkurenci. Cechuje się prostotą zarówno w odniesieniu do swojej konstrukcji, jak i możliwości. Dlaczego zatem mielibyśmy poświęcać mu więcej uwagi niż Samsungowi Gear 3 czy Asusowi ZenWatch 3? Odpowiedź jest dość prosta:

Nokia.

Odkąd Finowie sprzedali się Microsoftowi, marka Nokia straciła na znaczeniu i wiele osób było przekonanych, że na zawsze zniknie z rynku. Tak się jednak nie stało – nie dość, że fińska marka znów będzie robiła smartfony, to jeszcze wejdzie na rynek gadżetów sportowych dzięki zakupowi firmy Withings. Zegarek Steel HR jest zatem pierwszym kamieniem milowym na drodze do odbudowania nadszarpniętej reputacji i wiele wskazuje na to, że Nokia zrobiła doskonały  interes przejmując markę Withings.

steel-hr-iphone-en

Steel HR to kwintesencja doskonałego wzornictwa – zmyślnie łączy ze sobą klasyczny, analogowy zegarek z cyfrowym ekranem, na którym wyświetlą się informacje o liczbie wykonanych kroków, przebytym dystansie, spalonych kaloriach, tętnie czy nawet powiadomieniach przychodzących na nasz telefon. Nie zabrakło także analogowego wskaźnika aktywności fizycznej. Producent dodał jeszcze jedną funkcję, która z pewnością ucieszy miłośników aktywnego spędzania czasu – pulsometr, który nieustannie będzie mierzył nasze tętno.

Mimo dodania ekranu powiadomień, Withings zachował swoją największą zaletę, długi czas pracy na baterii. Steel HR może działać bez ładowania do 25 dni, a nawet po tym czasie wciąż będzie działał – zegarek przełączy się w tryb oszczędzania energii i przez kolejne 20 dni będzie gromadził podstawowe dane o naszej aktywności.

Do sprzedaży trafią zegarki w dwóch rozmiarach – 36 mm i 40 mm – za które zapłacimy odpowiednio 180 $ i 200 $.

Jest na co czekać. Wiele wskazuje na to, że nokia powróci na rynek z przytupem.

 

 

PODOBNE POSTY

Odpowiedz