Nowy smartfon HTC U11 – ściśnij swój telefon

Nowy model HTC U11 łączy w sobie ciekawy wygląd z wyjątkowym, nowym sposobem interakcji poprzez uścisk, personalizowanym systemem audio oraz wielofunkcyjnym asystentem, korzystającym ze skryptów sztucznej inteligencji

Dotyk

Niewiele rzeczy jest tak naturalnych oraz intuicyjnych jak zmysł dotyku i uścisk. HTC Edge Sense wykorzystało ten zmysł do stworzenia nowego systemu interakcji ze smartfonem. Wystarczy ściśnięcie w dłoni, aby przy pomocy HTC Edge Sense bardziej naturalnie wykonywać czynności na telefonie – fotografować, korzystać z Facebooka lub uruchomić inne ulubione aplikacje. Dzięki HTC Edge Sense włączenie kamery nigdy nie było prostsze. Koniec z poszukiwaniem przycisków lub dziwnego wykrzywiania dłoni. Koniec martwienia się czy w trakcie pozowania telefon nie wypadnie. Po prostu podnieś telefon, ściśnij w dłoni, uśmiechnij się i gotowe.

Edge Sense ma również przyśpieszyć pisanie smsów. W telefonie można podyktować wiadomość. Wystarczy ścisnąć telefon, podyktować wiadomość i ja wyslać – przydatne, kiedy jedziemy rowerem lub prowadzimy samochód.

Można też dostosować gest uścisku do własnych potrzeb, zaprogramowując otwarcie emaila, uruchomienie ulubionej aplikacji lub gry, albo przypisując inną z zaproponowanych opcji. Można też poszerzyć możliwości, inną funkcję przypisując „krótkiemu przyciśnięciu”, a inną „ściśnięciu i przytrzymaniu”.

 

HTC U11

 

Wygląd i ekran

Sprawiająca wrażenie płynnej, powierzchnia HTC U11 powstała w technologii Optical Spectrum Hybrid Deposition. Dzięki ułożeniu warstw odbijających światło materiałów, udało się stworzyć powierzchnię, która przekształca kolory światła przy każdym poruszeniu. Telefon stworzono, sięgając po trójwymiarowe szkło z przodu i z tyłu. Podgrzewanie i zakrzywianie szkła w warunkach wysokiego ciśnienia pozwoliło na stworzenie unikalnej symetrii telefonu, który pozostaje zgrabny niezależnie od tego z której strony na niego patrzeć.

HTC U11 został wyposażony w szklany, 5,5-calowy wyświetlacz Quad HD 3D potrafiący zapewnić ostry i żywy obraz nawet gdy pada na niego światło słoneczne. Telefon jest także odporny na wodę.

Dźwięk

HTC U11 to także najnowsza wersja systemu audio HTC USonic, wzbogaconego dodatkowo o funkcję Aktywnej Redukcji Szumów. Dzięki systemowi, co do zasady działania zbliżonemu do sonaru, USonic dostosowuje poziomy dźwięku do unikalnej budowy ucha użytkownika. USonic wyposażono także w system Aktywnej Redukcji Szumów, który ogranicza hałas z otoczenia. Korzystając z czułych mikrofonów, ANC nieustanie kontroluje poziom zakłóceń i szybko dostosowuje się do zmieniających się warunków.

Głośniki HTC BoomSound Hi-Fi Edition też zostały udoskonalone – wzbogaciły się o większy poziom głośności oraz zyskały na dynamice dźwięku. Ponadto zwiększono także zakres wysokich i średnich tonów. Wzmocniony został również bas.

W urządzeniu znajdują się cztery zoptymalizowane mikrofony wsparte technologią Acoustic Focus. Dzięki temu telefon ma możliwość rejestrowania audio w spektrum 360 stopni. Dodatkowo, dzięki technologii Acoustic Focus, możliwe jest zoomowanie źródła dźwięku.

Wraz z HTC U11 otrzymamy przejściówkę HTC USB-C do jack 3,5mm. Nie jest to jednak zwykły kabel. To łącznik z wbudowanym układem DAC, gwarantującym świetny dźwięk audio także przy wykorzystaniu zwykłych słuchawek.  Oznacza to, że bez przejściówki nie podłączymy żadnych słuchawek – dokładnie tak, jak w iPhonie.

 

HTC U11

 

Aparat

HTC U11 uzyskał bardzo dobre oceny w kategorii aparatów w smartfonach w niezależnym rankingu DxOMark. Optyczna stabilizacja obrazu oraz szybki system ostrzenia w każdych warunkach oświetleniowych to główne zalety aparatu. Usprawniona kamera 12 Mpx (dual pixel) ma możliwość rejestrowania obrazu w ruchu także w HDR Boost, z idealnym balansem bieli, redukcją szumów oraz przy zachowaniu idealnej rejestracji detali.

HDR Boost daje bardziej wyraźny i zbalansowany obraz dzięki systemowi analizującemu najciemniejsze, zacienione i najjaśniejsze punkty obrazu bez żadnego spowolnienia. Uwydatnia on fakturę powierzchni i kolory, podkreśla detale oraz pozwala dostrzec te najlepsze w każdym ujęciu. Podczas rejestracji wideo, Temporal Noise Reduction wykorzystuje informacje z sekwencji poprzednich i kolejnych fragmentów nagrania by usunąć zbędne elementy. Kamera przednia ma natomiast 16 Mpx.

Asystent

W HTC U11 umieszczono trzy inteligentne systemy, które będą wspierać użytkownika: HTC Sense Companion, Asystent Google oraz Amazon Alexa. Pierwszy z nich z czasem uczyć się będzie naszych nawyków oraz zwyczajów by w efekcie oferować większą wygodę użytkowania. Przykładowo, jeśli masz na wieczór umówione wiele spotkań, zawczasu przypomni Ci o ładowaniu lub zabraniu powerbanku. Będzie pilnował, by telefon działał najszybciej, sugerując wyłączenie zbędnych aplikacji. Da znać o zabraniu odpowiedniego ubrania w przypadku zapowiedzi zmiany pogody, przypomni o treningu aby udało się osiągnąć zakładane cele, albo poleci najlepsze restauracje w okolicy, gdy będzie zbliżać się pora posiłku. A to tylko ułamek możliwości systemu.

Co w środku?

U11 to pierwszy smartfon zaprezentowany na globalnym rynku, który wykorzystuje mobilną platformę Qualcomm Snapdragon 835. Ośmiordzeniowy procesor współpracuje z 4GB RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej. Prędkość pobierania danych w sieciach LTE do maksymalnie 1 GB/s. Wodoodporność w klasie IP67. Pojemność akumulatora 3000 mAh.

 

Cena: 3249 zł

PODOBNE POSTY

Odpowiedz