Nowy Pixel może pozbyć się złącza słuchawkowego

Google może pójść drogą Apple i zrezygnować ze złącza słuchawkowego w swoich kolejnych smartfonach.

Najnowsze iPhone’y spotkały się ze sporą krytyką ze względu na brak złącza 3,5, mm, przez co można słuchać na nich muzyki wyłącznie na słuchawkach ze złączem Lightning lub tych bezprzewodowych. Jeśli wierzyć plotkom opublikowanym przez serwis 9to5Google, projektanci smartfonów z serii Pixel nie zważają na krytykę konsumentów i również rozważają zrezygnowanie z umieszczania złącza słuchawkowego w smartfonach, któe trafią na rynek w tym roku.

Można krytykować Apple, ale jedno trzeba tej firmie przyznać: jej projektanci nie bali się podjąć ryzyka, wprowadzili zmiany, które większości ich użytkowników się nie spodobały i… mogli mieć rację. Choć brak złącza 3,5 mm w iPhonie 7 był szeroko komentowany przez wiele miesięcy, telefony Apple sprzedają się doskonale. Tym niepopularnym ruchem firma mogła przetrzeć szlak dla kolejnych producentów, w tym m.in. Google i ich nowych Pixeli.

Nie wiemy, ile w tych plotkach jest prawdy, ale nie zdziwimy się, jeśli kolejne telefony z Mountain View nie będą miały złącza słuchawkowego. W końcu postęp wymaga ofiar, a nikt nie odetnie nam dostępu do muzyki, tyle że do jej słuchania będziemy potrzebowali słuchawek z modułem Bluetooth. Z których i tak coraz częściej korzystamy.

Z drugiej strony warto mieć na uwadze fakt, że Pixele to nie iPhone’y – miłośnicy Apple mogli wybaczyć ukochanej firmie usunięcie złącza słuchawkowego, ale potencjalni użytkownicy Pixeli mogą nie wykazać się tak daleko idącą wyrozumiałością.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz