Nowy Note może być wyjątkowy

Przyzwyczailiśmy się do myśli, że każdej jesieni Samsung pokazuje lekko odświeżonego Galaxy Note’a. W 2016 roku możemy doczekać się czegoś nietypowego.

Serwis Patently Mobile dotarł do dokumentu patentowego Samsunga, w którym odkrywamy dość nietypową funkcję dla tego koreańskiego telefonu. Przyszłoroczny pokaz może przynieść nam nie tylko kolejnego ogromnego smartfona ale także odpowiedź na serię Padfone od Asusa.

Jeśli urządzenie ze zgłoszenia patentowego trafi na rynek, pod koniec 2016 roku otrzymamy smartfona, który będzie można zamienić w pełni funkcjonalnego laptopa. Nie jest to zupełna nowość na rynku, już od kilku lat pojawiały się takie pomysły – a Asus realizował tę wizję ze swoimi smartfonami zmieniającymi się w tablety – jednak Samsung do tej pory stronił od takich rozwiązań. Nie można wykluczyć, że jeśli Koreańczycy zdecydują się stworzyć urządzenie zaprezentowane we wniosku, w ich ślady pójdą inne firmy.

Smartfony osiągnęły już taką moc obliczeniową, ze z powodzeniem mogą sprawdzić się w zaprezentowanej tu roli. Hybrydy tabletów i laptopów sprzedają się znakomicie, ich smartfonowy odpowiednik również może spotkać się z ciepłym przyjęciem. Na razie nie pozostaje nam nic innego jak tylko czekać do jesieni 2016 roku na kolejną konferencję Samsunga z phabletem Galaxy Note w roli głównej.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz