Nowy Moto Mod będzie goglami

Nowy moduł dla smartfonów Motoroli zamieni je w gogle VR.

Kiedy wprowadzano na rynek pierwsze Moto Mody, przedstawiciele Lenovo zapewniali, że zrobią wszystko, aby ta technologia nie umarła śmiercią naturalną. Smartfony miały być kompatybilne z Modami przez kilka kolejnych generacji, a firma miała produkować coraz to nowsze moduły, które będą odpowiadały na bieżące potrzeby rynku. I wszystko wskazuje na to, że słowa uda się dotrzymać – w sieci pojawił się przeciek prezentujący nowego Moto Moda, gadżet zamieniający telefon w gogle VR.

Okulary VR korzystające z mocy obliczeniowej smartfona nie są żadną nowością, Google od lat promuje Cardboard VR, a Samsung we współpracy z Oculusem opracował Gear VR, Motorola jest po prostu kolejną marką, która sięga po to rozwiązanie. Jednak firma podchodzi do rzeczywistości wirtualnej w sposób kompleksowy, w końcu w zeszłym roku wypuściła do sprzedaży moduł z kamerą dookolną. Dzięki temu będziemy w stanie przy pomocy jednego telefonu kręcić filmy 360 i oglądać je w wirtualnej rzeczywistości.

Nie wiemy jeszcze, ile przyjdzie nam zapłacić za ten gadżet, ani kiedy będzie miał swoją premierę. Ale na przeciekach Evana Blassa można polegać – to jeden z najbardziej wiarygodnych informatorów branży mobilnej. A to znaczy, że posiadacze smartfonów Motoroli już wkrótce zanurzą się w świecie wirtualnej rzeczywistości.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz