Nowy, lepszy rysik od Apple

Rysik? Przecież tu nie ma miejsca na żadne innowacje! Wręcz przeciwnie, Apple udowadnia, że ten prosty sprzęt może być jeszcze lepszy.

Kiedy Apple zachwycało się swoim pierwszym rysikiem Pencil, szyderczo podśmiewaliśmy się z jego pozornej „innowacyjności”. Dziś patrzymy na projekt nowego rysika i uśmiech zniknął nam z twarzy, a zastąpił go wyraz szczerego podziwu – jeśli firma wprowadzi wszystkie planowane zmiany, kolejny Pencil będzie sprzętem doskonałym.

Ugaśmy jednak nadmierne emocje, gdyż sprzęt, o którym tu mowa, nie został jeszcze sfotografowany, a przecieki na jego temat, o których wspominają dziennikarze Pocket-lint dotyczą wniosku patentowego, który został złożony do urzędu już w 2012 roku, a dziś dotarli do niego redaktorzy Apple Insider. Chociaż samo zgłoszenie jest bardzo stare, zawiera kilka naprawdę innowacyjnych rozwiązań.

Główną nowością byłyby wymienne końcówki rysika, jednak nie chodzi tu o same wkłady dotykowe, któe mogą się ścierać w trakcie użytkowania, lecz o znacznie bardziej zaawansowane modułu takie jak czujnik ruchu, skaner kolorów, latarka, kamera czy pędzel dotykowy. Oprócz tego w obudowie rysika umieszczono czytnik linii papilarnych, który pozwoliłby na autoryzację tożsamości użytkownika.

 

Należy pamiętać, że to tylko patent, ale warto wiedzieć, że Apple ma w zanadrzu bardzo innowacyjny rysik, który mógłby nieźle namieszać na rynku urządzeń mobilnych. Na jesieni poznamy nowe tablety, wtedy też dowiemy się, czy Apple odświeży ten patent sprzed lat.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz