Nowy iPhone pojawi się z opóźnieniem

W tym roku możemy nie doczekać się tradycyjnej, wrześniowej konferencji od Apple.

Jubileuszowy iPhone ma być niezwykły. Dziesięć lat po wypuszczeniu na światło dzienne pierwszego telefonu, Apple chce po raz kolejny zachwycić świat technologii. Niestety, może okazać się, że na iPhone’a 8 przyjdzie nam poczekać dłużej, niż zazwyczaj. Wszystko przez problemy z dostawcami paneli OLED.

Jeśli dziennikarze z chińskiego portalu Economic Daily News, na których powołuje się serwis DigiTimes mają rację, w tym roku nie mamy co liczyć na doroczną wrześniową konferencję Apple. Plotki głoszą, że kolejny iPhone ma być wyposażony w ekran OLED o zagiętych krawędziach, niestety producent wyświetlaczy może nie wyrobić się z ich wyprodukowaniem. Proces laminacji zakrzywionych ekranów oraz wyposażenia ich w system 3D Touch okazał się znacznie bardziej wymagający, niż podejrzewano, przez co iPhone 8 może ujrzeć światło dzienne dopiero w październiku lub listopadzie.

Warto zauważyć, że ów producent, o którym wspominają raporty, to nie kto inny jak główny rywal Apple na rynku mobilnym, firma Samsung. Koreańczycy muszą uwijać się jak w ukropie, aby wyrobić się z produkcją paneli OLED dla własnych smartfonów, co z pewnością wpływa na ewentualne opóźnienia z dostarczeniem paneli dla Apple.

Z drugiej strony Apple może zastosować nieco mniej radykalne rozwiązanie  i zaprezentuje nowego iPhone’a zgodnie z pierwotnym planem, we wrześniu, ale opóźni wprowadzenie urządzenia na rynek. Firma oczywiście w żaden sposób nie odniesie się do tych informacji, dlatego nie pozostaje nam nic innego jak tylko czekać na rozwój sytuacji.

 

 

PODOBNE POSTY

Odpowiedz