Nowy iPhone będzie jak Samsung

Kolejny smartfon od Apple może mieć taki ekran, jaki znamy z serii Galaxy S.

Samsungowi można wiele zarzucić, ale jednego nie można odmówić tej firmie – wykorzystuje najlepszą technologie do produkcji ekranów w smartfonach. Technologię, która może zawitać w iPhonie 8.

Według najświeższych plotek kolejny telefon od Apple będzie wyposażony w zakrzywiony panel OLED, który znamy z poprzednich odsłon serii Galaxy S. Nic w tym dziwnego, w końcu obie firmy, mimo iż nieustannie ze sobą rywalizują, od dawna współpracują przy tworzeniu kolejnych odsłon iPhone’a, Samsung już nie raz dostarczał Apple kluczowe podzespoły do produkcji ich telefonów. Nie inaczej jest i tym razem, za produkcję wyświetlaczy dla iPhone’a 8 odpowiada oddział Samsung Display, który ma ogromne doświadczenie w tworzeniu paneli OLED na potrzeby branży mobilnej. Jeśli Apple miałby prosić kogoś o pomoc w produkcji OLED-ów, to tylko Samsunga.

Zastanawiać może jedynie informacja o tym, jakoby iPhone 8 miał korzystać z zakrzywionego ekranu. Podobno zakrzywienie nie ma być aż tak głębokie jak ma to miejsce w przypadku serii Galaxy S czy Note, a jego funkcja ma być jedynie estetyczna, nie wprowadzi żadnych nowych funkcji. Co więcej, nie pojawi się w standardowym modeli iPhone’a. Na dziesiątą rocznicę wypuszczenia pierwszego telefonu Apple przyszykuje aż trzy modele iPhone’ów: 8, 8 Plus oraz model premium, który oprócz rozmiaru, będzie wyróżniał się właśnie zaokrąglonym ekranem.

Na jesieni dowiemy się, ile prawdy było w tych przeciekach i jak bardzo jubileuszowy iPhone będzie różnił się od swoich poprzedników.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz