Nowy, inteligentny Tag Heuer

Inteligentne zegarki nie sprzedają się? Na pewno nie te od Tag Heuer.

Jean-Claude Biver, szef Tag Heuer, przyznał podczas wywiadu dla Neue Zürcher Zeitung przyznał, że jego firma jest pod wrażeniem popularność inteligentnego zegarka Connected. Kiedy inni producenci zmagają się z przeciętną sprzedażą urządzeń do noszenia, Tag Heuer bez problemu sprzedał 56 tysięcy egzemplarzy zegarków Connected. Przy zakładanej sprzedaży na poziomie 20 tysięcy.

Owszem, ogólna liczba sprzedanych egzemplarzy jest bardzo niewielka, ale trzeba zauważyć, że Connected był bardzo drogim gadżetem (kupisz go za 1500 dolarów), stworzonym z myślą o najbardziej zamożnych użytkownikach. Wyniki sprzedażowe tak bardzo spodobały się zarządowi Tag Heuer, że firma postanowiła wypuścić nowy zegarek inteligentny, który trafi do sprzedaży już w maju tego roku i zyska kilka nowych funkcji.

Najważniejszą z nich będzie wprowadzenie modułu NFC, który umożliwi przeprowadzanie płatności zbliżeniowych. Firma zobowiązała się także do poprawy dokładności wskazań GPS-u i wydłużenia czasu na baterii. Oprócz tego zegarek doczeka się kosmetycznych zmian – do sprzedaży trafią mniejsze modele przeznaczone dla kobiet oraz na rynek azjatycki, zwiększy się także różnorodność kolorystyczna urządzeń.

Wiele wskazuje na to, że inteligentne zegarki rzeczywiście mogą zatrząść rynkiem, ale aby to się stało, ich ceny muszą drastycznie spaść. Jeśli porządny zegarek kupimy już za kilkaset złotych, może okazać się, że wszyscy będziemy je nosić. Dziś za dobry sprzęt z tej kategorii trzeba zapłacić co najmniej tysiąc złotych, zegarki za mniej niż 500 zł bardziej przypominają tandetne, irytujące zabawki, a nie użyteczne uzupełnienie dla smartfona.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz