Nowy budżetowy Kindle

Po ujawnieniu światu modelu Oasis, Amazon postanowił odświeżyć budżetowego Kindle’a.

Amazon robi wszystko, by utrzymać pozycję lidera na rynku czytników e-booków. Nowy – lżejszy i cieńszy – Kindle 6″ to ukłon w stronę bardziej oszczędnych użytkowników. I nawet jeśli czytniki Amazona nigdy nie były toporne i ciężki, ten odświeżony model jest jeszcze bardziej poręczny i mobilny. Ale to nie jedyny powód, by się nim zainteresować.

W czytniku zastosowano kilka nowych rozwiązań, które uprzyjemnią czytanie książek.Od teraz można eksportować dowolne notatki  czy wyróżnienia do formatu PDF (starsze Kindle otrzymają tę funkcję w późniejszym terminie wraz z aktualizacją oprogramowania), dodano również moduł Bluetooth do bezprzewodowego przesyłania muzyki.

amazon-kindle-2016-lifestyle

Doszlifowano także wygląda interfejsu i umożliwiono spersonalizowanie wyglądu ekranu tytułowego. Wyświetlimy na nim nowe książki, które mogą nas zainteresować, tytuły polecane przez znajomych oraz poręczną listę rzeczy do zrobienia.

Nowy Kindle trafi do sprzedaży w cenie 70€, niestety w chwili obecnej ani brytyjski ani niemiecki Amazon nie oferuje wysyłki na teren Polski. Musimy poczekać jeszcze kilka tygodni, by sprzęt trafił do polskich dystrybutorów.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz