Nowe wieści o HoloLens

Microsoft rozpalił serca miłośników rzeczywistości rozszerzonej, pokazując okulary HoloLens. Oto, jak rozwija się ten projekt.

Gdy wraz z premierą Windowsa 10 Microsoft zademonstrował HoloLens, wiele osób przecierało oczy ze zdziwienia. Microsoft przez lata skutecznie ukrywał informacje o tym projekcie, nikt nie spodziewał się, że firma może pracować nad tą technologią. Wrzawa po tamtej zapowiedzi minęła, a w ręce deweloperów wpadły pierwsze urządzenia testowe. Obejrzyj film i dowiedz się, co nowego szykuje Microsoft dla rzeczywistości rozszerzonej:

Choć film jest dość krótki, w kilku zwięzłych krokach pokazuje najnowsze funkcje okularów. Dowiadujemy się, ze sprzęt może teraz odpalać do trzech aplikacji jednocześnie a cały interfejs może być obsługiwany za pośrednictwem myszki komunikującej się w technologii Bluetooth. Oprócz tego dodano obsługę nowych komend głosowych, możliwość obracania hologramów oraz przeskalowywania okienek aplikacji.

Teraz pozostaje tylko czekać na oficjalne wprowadzenie okularów do sprzedaży. Microsoft widzi w tej technologii szansę na zrewolucjonizowanie rynku technologicznego, ale zanim to nastąpi, firma musi zadbać o to, by korzystanie z HoloLens było wygodne, a biblioteka aplikacji wystarczająco bogata. W przeciwnym projekcie projekt skończy tak, jak Windows Phone i trafi wyłącznie do garstki użytkowników.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz