Nowe telewizory LG wykorzystają sztuczną inteligencję

Firma LG poinformowała, że w tym roku jej telewizory przejdą fundamentalną zmianę – staną się inteligentne i zyskają nowy procesor.

Podczas targów CES 2018 firma LG zaprezentuje swoje najnowsze telewizory OLED i SUPER UHD ze sztuczną inteligencji ThinQ oraz zaawansowanym procesorem obrazu. Dzięki sztucznej inteligencji użytkownicy mogą wydawać polecenia głosowe bezpośrednio do mikrofonu pilota i w ten sposób korzystać ze wszystkich udogodnień, jakie oferuje zaawansowany asystent głosowy. Telewizory z linii LG ThinQ spełnią też funkcję centrum sterowania inteligentnym sprzętem AGD. Dzięki temu będziemy kontrolować pracę urządzeń wyposażonych w AI, które można podłączyć do telewizora poprzez sieć Wi-Fi lub interfejs Bluetooth, np. automatyczne odkurzacze, klimatyzatory, oczyszczacze powietrza, lampy czy głośniki.

Sztuczna inteligencja dla wyższego komfortu

Najnowsza linia telewizorów Smart TV, która obejmuje modele OLED i SUPER UHD, została wyposażona w funkcje LG ThinQ, które przetwarzają ludzką mowę i uczą się zachowań użytkownika dzięki technologii DeepThinQ. W ten sposób nowe telewizory są w stanie zagwarantować wygodną obsługę opartą na inteligentnym sterowaniu głosowym oraz łatwiejsze podłączanie dodatkowych urządzeń. Znacznie uproszczony proces konfiguracji pozwala także łatwo i szybko podłączać do telewizora konsole do gier oraz zewnętrzne systemy soundbar. Wypowiadając do mikrofonu pilota polecenia głosowe, takie jak „pokaż wszystkie filmy z udziałem tego aktora” lub „pokaż filmy o jodze” użytkownicy mogą wyszukiwać informacje, zdjęcia lub materiały wideo o określonej tematyce.

Telewizory LG z funkcjami sztucznej inteligencji ThinQ współpracują z usługami opartymi na elektronicznym przewodniku po programach (EPG), dzięki czemu możliwe jest przekazywanie informacji w czasie rzeczywistym. Użytkownik może wydawać polecenia, takie jak „znajdź ścieżkę dźwiękową tego filmu” lub „wyłącz telewizor po zakończeniu tego programu” bez konieczności powtarzania jego tytułu lub podawania określonej godziny.

Jakość obrazu jeszcze bliższa ideałowi

Najnowszy procesor LG α 9 pozwala na uzyskanie realistycznego obrazu o bogatych kolorach i niesamowitej ostrości. Główną innowacją jest  czterostopniowa redukcja szumów, która w porównaniu do standardowych metod obejmuje dwa razy więcej etapów. Dzięki algorytmowi, redukcja szumów przebiega płynnie, pozwalając na lepsze stopniowanie odcieni i sprawiając, że obraz ze zniekształceniami staje się wyraźniejszy.

Ze względu na udoskonalone mapowanie barw procesor umożliwia uzyskanie niespotykanej dotąd wierności odwzorowania kolorów. Ulepszony algorytm korekcji siedmiokrotnie zwiększa precyzję współrzędnych kolorów podstawowych, dzięki czemu wyświetlane treści są jeszcze bardziej realistyczne. Procesor α 9 został przystosowany do przetwarzania obrazu transmitowanego w technologii HFR. Oznacza to, że pozwala na przesyłanie 120 klatek na sekundę, zapewniając tym samym lepsze odwzorowanie dynamicznych scen, np. w filmach akcji lub podczas transmisji sportowych. Dzięki temu telewizory LG OLED z oferty na rok 2018 gwarantują najwyższą jakość obrazu oraz niesamowite wrażenia wzrokowe niezależnie od rodzaju wyświetlanych treści.

Pełnia możliwości matrycy Nano Cell z podświetleniem FALD

Wprowadzone w roku 2017 telewizory SUPER UHD z matrycą Nano Cell stanowią ważne osiągnięcie firmy LG, która stale dąży do uzyskania idealnej jakości obrazu na ekranie telewizora LCD. Dzięki połączeniu panelu Nano Cell, podświetlenia FALD oraz procesora α 7, telewizory LG SUPER UHD z oferty na rok 2018 pozwalają na odwzorowanie głębszej czerni, uzyskanie wyższej jakości obrazu, bogatszych detali w cieniach, precyzyjnych kolorów, a także szerokich kątów widzenia.

Podświetlenie FALD, które zostało zaimplementowane w tegorocznych modelach telewizorów LG Super UHD, to panel o zwiększonej gęstości rozmieszczenia modułów na całej powierzchni ekranu. W odróżnieniu od podświetlenia krawędziowego, zastosowana przez LG technologia umożliwia niezależne sterowanie poszczególnymi modułami podświetlenia LED. Dzięki temu ograniczono poświatę wokół jasnych obszarów, a zwiększono kontrast.

Technologia 4K Cinema HDR

Telewizory OLED i SUPER UHD przygotowane przez LG na rok 2018 zostały wyposażone w technologię 4K Cinema HDR. Dzięki niej użytkownik może cieszyć się kinową jakością we własnym salonie. Najnowsze modele LG są nie tylko zgodne z najważniejszymi formatami HDR, od Dolby VisionTM, po HDR10 i HLG (Hybrid Log-Gamma), lecz także umożliwiają wyświetlanie obrazu przygotowanego w technologii Advanced HDR by Technicolor. Dzięki opracowanemu przez LG algorytmowi odwzorowania odcieni (Enhanced Tone Mapping Algorithm), telewizory OLED i SUPER UHD z roku 2018 przetwarzają obraz HDR w sposób dynamiczny, klatka po klatce. Ponadto, w celu uzyskania najlepszych wrażeń słuchowych, modele z nowej linii zostały wyposażone w technologię Dolby Atmos umożliwiającą odtwarzanie obiektowego dźwięku przestrzennego.

Informacja prasowa

PODOBNE POSTY

Odpowiedz