Nowe monitory G-Sync będą wspierać technologię HDR

W tym roku firma Nvidia wprowadzi na rynek pierwsze na świecie monitory High Dynamic Range z matrycami 4K G-Sync o częstotliwości odświeżania 144 Hz.

Monitory G-Sync HDR świecą jaśniej niż tradycyjne wyśietlacze komputerowe, cieszą oko wysokim kontrastem oraz lepszym odwzorowaniem barw, dzięki czemu obraz może pochwalić się szeroką gamą kolorów zbliżoną do standardu kinowego DCI-P3. Efekt? Gry wyglądają bardziej realistycznie, a co za tym idzie – oferują bardziej immersyjne doświadczenia.

Matryce monitorów G-Sync HDR wyposażono w 384 stref niezależnego podświetlenia, dzięki którym można podświetlić niewielkie fragmetny matrycy, co przekłada się na zwiększenie kontrastu obrazu. Technologia ta działa dokładnie tak, jak rozwiązania stosowane w najlepszych telewizorach LED obsługujących technologię HDR. Nie zabrakło tu także kwantowych kropek znanych z telewizorów Samsunga. Matrycę powleczono folią QDEF (Quantum Dot Enhancement Film), czyli warstwą nanokropek emitujących światło o specyficznym kolorze, odpowiadającym wielkości konkretnych kropek kwantowych.  Ta technologia pozwala uzyskać całe spektrum jasnych, nasyconych i żywych kolorów – od głębokiej zieleni i czerwieni, po intensywny błękit. W rezultacie otrzymujemy o 25% większą przestrzeń kolorów w porównaniu do tradycyjnego sRGB – bliską standardu DCI-P3 wykorzystywanego w najlepszych kinach cyfrowych.

Nowe monitory G-Sync HDR 4K 144Hz sprawią, że granie stanie się jeszcze przyjemniejsze. Jako pierwsi po to rozwiązanie sięgną projektanci Acera oraz Asusa, którzy zaimplementują je w swoich monitorach gamingowych.

Informacja prasowa

PODOBNE POSTY

Odpowiedz