Nowe, inteligentne rozwiązania na sezon grzewczy od Fibaro

Autor 13/11/17 Design Brak komentarzy

System Fibaro wzbogacił się o dwa nowe rozwiązania na obecny sezon grzewczy. The Heat Controller (głowica termostatyczna) pozwala na zdalne zarządzanie ogrzewaniem w domu i znaczną oszczędność rachunków, a CO Sensor (czujnik czadu) zadba o bezpieczeństwo i komfort domowników.

The Heat Controller

Głowica termostatyczna to urządzenie montowane bezpośrednio na zawór kaloryfera, które pozwala w inteligentny sposób zarządzać ogrzewaniem w domu lub mieszkaniu. W połączeniu z systemem smart home Fibaro, głowica pozwala na zdalne sterowanie temperaturą z poziomu aplikacji w smartfonie lub tablecie. Dzięki zastosowaniu kilku urządzeń można ustawić inną temperaturę w każdym z pomieszczeń, a nawet zaplanować jaka temperatura ma panować w danym pomieszczeniu np. po wykryciu w nim ruchu. Możliwe jest również zaplanowanie harmonogramów ogrzewania – kiedy wracamy z pracy, system automatycznie nakaże głowicom zwiększyć temperaturę w wybranych pomieszczeniach i ogrzać dom na nasz powrót. The Heat Controller współpracuje zarówno z czujnikami temperatury FIBARO jak i innych producentów, by mierzyć poziom nagrzania pomieszczenia nie tuż obok źródła ciepła, ale w miejscu, w którym faktycznie przebywamy, np. na kanapie, zapewniając nam komfort cieplny. Urządzenie świetnie radzi sobie z zapewnieniem stałego poziomu ciepła w pomieszczeniu, zareaguje także na takie zdarzenia jak otwarcie okna, odłączając wówczas dopływ ciepła. Wewnętrzne badania producenta pokazały, że system wyposażony w głowice termostatyczne może zredukować koszty ogrzewania nawet o 42%. Dzięki zastosowaniu bezprzewodowej komunikacji oraz wewnętrznego zasilania, montaż The Heat Controller jest bardzo prosty i nie wymaga dodatkowych podłączeń, a po zainstalowaniu dokonuje automatycznej kalibracji dostosowując się do zaworu grzejnika. Urządzenie dostępne jest w wersji Z-Wave, a wkrótce również w wersji współpracującej ze standardem Apple HomeKit.

CO Sensor

Drugie z zaprezentowanych urządzeń to CO Sensor, które chroni zdrowie i życie ludzi. Tlenek węgla jest szczególnie niebezpieczny w sezonie grzewczym. Jest to gaz niewidoczny i nie posiadający zapachu, przez co ludziom trudno zorientować się, że mają do czynienia z zagrożeniem. Powstaje w wyniku niepełnego spalania się materiałów, do czego może dochodzić w takich urządzeniach jak piece gazowe, kominki opalane drewnem, piece kaflowe czy gazowe ogrzewacze pomieszczeń. Tylko w ostatnim sezonie grzewczym, czyli od września 2015 r. do marca 2016 r. straż pożarna odnotowała aż 2229 poszkodowanych i 50 ofiar w wypadkach związanych z czadem.

CO Sensor wykryje nawet nieznacznie podwyższone ilości tlenku węgla, które w dłuższej perspektywie mogą wpływać na samopoczucie osób przebywających w danym pomieszczeniu. Przy wyższych stężeniach urządzenie natychmiast powiadomi o zagrożeniu głośnym sygnałem alarmowym oraz migającą diodą LED. Czujnik zadziała nawet bez łączności z systemem smart home, a jego praca jest stale monitorowana. Po podłączeniu do systemu smart home, pełni także rolę czujnika temperatury, a w razie wykrycia tlenku węgla może wymusić otwarcie okien czy uruchomienie wentylacji. Urządzenie jest dostępne w standardach Z-Wave oraz Apple HomeKit.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz