Nowa pralka Samsung ma skrócić czas prania nawet o połowę

Samsung wprowadza na polski rynek pralkę z technologią QuickDrive – technologię, która dzięki specjalnej konstrukcji bębna pozwala na szybkie i delikatnie pranie, a zarazem skuteczne usuwanie zabrudzeń.

QuickDrive pozwala prać o 50% szybciej niż inne tego typu urządzenia*, przy pełnej skuteczności prania i oszczędności energii. Pralka wykonuje pełny cykl prania i pierze ubrania nie tylko szybko, ale przede wszystkim precyzyjnie i z dbałością o tkaniny.

Jak działa ta technologia?

Szybkość wynika ze specjalnej konstrukcji bębna, który składa się z dużego bębna głównego oraz umieszczonej z tyłu obracającej się niezależnie płyty. W odróżnieniu od konwencjonalnych pralek, które podczas prania wielokrotnie przesuwają wsad tylko w górę i w dół, w bębnie pralki Quick Drive ubrania przenoszone są z góry na dół, a płyta z tyłu wprowadza je w ruch do tyłu i do przodu. Efektem jest dynamika działająca w dwóch różnych płaszczyznach, by szybko, delikatnie i dokładnie usunąć brud, zapewniając intensywny i kompletny cykl prania. Dzięki dwóm drogom, przez które transportowana jest woda – szufladzie na detergent i dodatkowej dyszy umieszczonej w górnej części kołnierza – możliwe jest znacznie szybsze usuwanie resztek proszku lub płynu do prania.

Oszczędność czasu i energii

Włączając tryb Super Szybki możemy być pewni, że wyjmiemy z pralki dokładnie wyprane tkaniny już po 39 minutach. Technologia pozwala także na zmniejszenie poboru energii elektrycznej, której zużycie zredukowane jest do 20 proc. bez pogorszenia skuteczności prania. Pralka wyposażona jest w silnik Digital Inverter, który pracuje cicho i zużywa znacznie mniej prądu, jednocześnie zapewniając dokładność prania i dbałość o tkaniny, na co producent daje użytkownikom 10 lat gwarancji.

EcoBubble tworzy aktywną pianę, powstałą w wyniku łączenia się powietrza, wody i detergentu, która szybciej wnika w ubrania i skuteczniej usuwa brud nawet w niskiej temperaturze. Dodatkowe drzwi AddWash to z kolei możliwość dodania ubrań już po rozpoczęciu cyklu prania.

Inteligentny asystent

Nowe urządzenie wyposażone zostało również w Asystenta Prania. Jego zadaniem jest ułatwienie obsługi pralki, w tym wyświetlanie kluczowych informacji o czasie prania oraz jego skuteczności, a także pomoc w dobraniu odpowiedniego trybu w zależności od rodzaju tkanin, ich koloru i poziomu zabrudzenia. Stan pracy urządzenia można kontrolować także za pomocą aplikacji mobilnej Smart Control. Nawet gdy jesteśmy poza domem, możemy włączyć lub zatrzymać cykl, a także otrzymywać powiadomienia o tym, w jakiej fazie jest pranie i ile czasu zostało do jego zakończenia.

Pralka wyposażona została także w Program Pranie optymalne, który ocenia wagę wsadu, stopień zabrudzenia tkanin oraz ilość wody potrzebnej do ich wyprania, by za pomocą autodozownika, dobrać odpowiednią ilość detergentu do konkretnego prania.

*Testy przeprowadzono na modelach Samsung WW8800M oraz WW8500K. Oszczędność 50% czasu w przypadku cykli prania bawełny „Cotton” (40°C, połowa wsadu) oraz „eCotton” przy wydajności prania w granicach ± 2%. Oszczędność 20% energii w przypadku cykli „Cotton” (40°C, połowa wsadu) i „Super Speed” (40°C, wsad 5 kg) na podstawie danych Intertek

PODOBNE POSTY

Odpowiedz