Nowa nokia bez wcięcia

Kolejna firma odcina się od iPhone’owego wyglądu smartfonów.

Wcięcie w górnej części bezramkowych ekranów jest znakiem rozpoznawczym branży mobilnej w 2018 roku, niemal wszystkie supersmartfony nawiązują swoim wyglądem do iPhone’a X. Jak się okazuje, firma HMD Global nie chce, aby nowa Nokia z półki premium wyglądała tak, jak konkurencja. Choć jeszcze kilka tygodni temu przecieki sugerowały, że flagowa Nokia, która zadebiutuje w połowie roku będzie wyposażona w ekran ze szparką przy górnej krawędzi, najnowsze plotki zdają się przeczyć tym informacjom.

Według przecieków, do których do których dotarli dziennikarze Nokia Power User telefon wciąż jest w fazie prototypu. Podobno inżynierowie testują także model pozbawiony wcięcia przy górnej krawędzi i to on ma szansę przejść do fazy produkcyjnej. Mówi się, że sprzęt będzie przypominał Nokię 8 Sirocco, jednakże są to tylko spekulacje. Możemy być pewni jedynie tego, że urządzenie zostanie wyposażone w podzespoły z najwyższej półki cenowej.

Przedstawiciele HMD Global nie mają w zwyczaju komentować plotek na swoich nowych telefonów, dlatego pozostaje nam czekać na przecieki prezentujące nową Nokię w pełnej okazałości.

Źródło

PODOBNE POSTY

Odpowiedz