Nowa nawigacja dla rowerzystów od Mio

Firma Mio wprowadziła do swojej oferty nowy model nawigacji rowerowej – Cyclo 205. Urządzenie zostało opracowane z myślą o miłośnikach turystyki rowerowej, którzy lubią monitorować dane dotyczące własnej wydajności oraz zdrowia.

Nawigacja łączy w sobie cechy precyzyjnej nawigacji rowerowej z 3,5-calowym ekranem oraz zaawansowanym monitorem treningowym. W porównaniu do poprzednika, modelu Cyclo 200, nowa nawigacja współpracuje z bezprzewodową technologią ANT+, która pozwala na korzystanie z profesjonalnych czujników monitorujących stan organizmu. Cyclo 205 umożliwia pomiar czasu przejazdu, prędkości, przejechanego dystansu, spalonych kalorii, a w połączeniu z czujnikami ANT+ dostarcza szczegółowych danych na temat tętna, prędkości i kadencji.

Precyzyjne mapy z dożywotnią aktualizacją

Mio Cyclo 205 wyposażono w przeinstalowane mapy OpenStreetMaps (OSM) z bogatą bazą użytecznych miejsc (punkty POI), takich jak sklepy i serwisy rowerowe, placówki służb ratunkowych, bary i restauracje oraz inne obiekty przydatne cyklistom. Nanoszone na mapę dane pochodzą zarówno z baz Tele Atlas, jak i OSM. Dane map przechowywane są w pamięci urządzenia, dzięki czemu dostęp do nawigacji oraz informacji o wynikach nie jest uzależniony od zasięgu sieci komórkowej.

Funkcja Surprise Me – odkrywaj nieznane

Podobnie jak jego poprzednik oraz wyższe modele nawigacji rowerowych Mio, Cyclo 205 może pochwalić się funkcją Surprise Me, która pozwala na wyszukanie nowych, ciekawych tras rowerowych w każdej okolicy. Wystarczy wybrać odpowiednią ikonę w menu głównym, później określić dystans, który chce się przebyć, lub czas jaki można poświęcić na przejażdżkę, a Mio wyznaczy najciekawszą trasę. Komputer informuje również o poziomie trudności trasy pod względem przewyższeń.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników zaprojektowano funkcję Where Am I, która w razie potrzeby pokaże położenie rowerzysty według współrzędnych geograficznych, a gdy to możliwe, również aktualny adres.

Towarzysz każdej wyprawy

Wytrzymała, wodoodporna obudowa, wykonana zgodnie ze standardem IPX5, oraz dotykowy ekran z powłoką odblaskową pozwala korzystać z urządzenia w trudnych warunkach pogodowych, na przykład podczas silnego deszczu lub słońca. W przeciwieństwie do smartfonów, ekran urządzenia jest przystosowany do obsługi w rękawicach, co dodatkowo ułatwia zastosowanie dużych, wyraźnych przycisków menu głównego. Mio Cyclo 205 ma też wytrzymałą baterię, która umożliwia korzystanie z nawigacji nawet przez 10 godzin bez ładowania.

Nawigacja pracuje w oparciu o czuły odbiornik GPS (WAAS/EGNOS), który zapewnia dokładne i szybkie ustalanie pozycji, nawet w osłoniętych miejscach czy głębokich dolinach. Aby jeszcze bardziej ułatwić nawigację i pozwolić użytkownikowi na maksymalne skupienie uwagi na drodze, wszystkie instrukcje nawigacyjne są każdorazowo poprzedzane sygnałem dźwiękowym.

Aplikacja na komputery osobiste

Za pomocą aplikacji komputerowej Mio Share użytkownicy mogą zapisywać swoje dane, zarządzać przebytymi trasami i udostępniać je znajomym. Ta łatwa w użyciu aplikacja umożliwia pobieranie tras oraz poznawanie nowych dróg i miejsc, które inni użytkownicy uznali za interesujące.
Aplikacja umożliwia także zarządzanie nawigacją oraz pobieranie aktualizacji map i najnowszych informacji o produktach. Pozwala również na przesyłanie danych bezpośrednio do serwisów takich jak Strava, TrainingPeaks, Endomondo i Today’s Plans.
Dostępność

Urządzenie dostępne jest w sprzedaży od kwietnia 2017 r. w dwóch wariantach – Cyclo 205 (769zł) oraz Cyclo 205 HC (999 zł). W opakowaniu standardowo znajduje się ładowarka sieciowa z kablem USB oraz uchwyt na kierownicę lub mostek. Wraz z Cyclo 205 HC w pudełku znajdują się dodatkowo czujniki ANT+ , monitor tętna oraz czujnik prędkości i kadencji.

Informacja prasowa

PODOBNE POSTY

Odpowiedz