Nokia z optyką Carl Zeiss

Kiedy Nokia jeszcze liczyła się na arenie mobilnej, jej telefony miały świetne aparaty. Te czasy mogą powrócić.

Współczesna Nokia nie jest tą samą korporacją, która przed laty zawojowała rynek tak udanymi modelami jak 3310 i wprowadziła nas do świata inteligentnych telefonów dzięki Symbianowi na pokładzie. Po nieudanym mariażu z Microsoftem marka była na skraju zapomnienia, na szczęście przejęcie jej przez HMD Global może przywrócić światu Nokię. A odświeżona marka ponownie zacznie kojarzyć się ze świetną optyką mobilną, wszystko za sprawą ponowienia współpracy z Carl Zeiss.

W tym roku do klientów trafi kilka nowych smartfonów od Nokii, w tym jeden supersmartfon napędzany Snapdragonem 835 (Nokia 8), który ma na równi rywalizować z konkurentami pokroju Samsunga Galaxy S8 czy LG G6. Jedną z jego tajnych broni ma być doskonały aparat wyposażony w optykę Carl Zeiss, która zadba o to, aby zdjęcia rejestrowane przez najmłodszą i najlepszą Nokię podbiły serca miłośników fotografii mobilnej.

Niestety, nikt z HMD Global nie potwierdził plotek, o których wspominają dziennikarze serwisu wccftech, dlatego nie pozostaje nam nic innego jak tylko czekać na oficjalne stanowisko firmy. Ale jeśli informacje okażą się prawdą, Nokia 8 może okazać się jednym z najciekawszych smartfonów tego roku.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz