Nokia wchodzi w Androida

Po wielu latach oczekiwań w końcu doczekamy się Nokii z Androidem.

Mariaż Nokii i Microsoftu nie zakończył się szczęśliwie, ale kiedy prawa do fińskiej marki telefonów przejęła firma HMD Global, szansa na powrót Nokii na rynek telefonów drastycznie wzrosła. W końcu stało się to, na co czekaliśmy od dawna – na rynek trafi fiński smartfon z Androidem na pokładzie, Nokię 6. Nie będzie on jednak powszechnie dostępny, w pierwszej kolejności trafi do chińskich odbiorców i na dobrą sprawę nie wiadomo, czy kiedykolwiek zobaczymy go na rodzimym rynku.

Nie oznacza to, że nigdy nie zobaczymy telefonów Nokii z Androidem w Europie, wręcz przeciwnie, mówi się, że firma zademonstruje również smartfony projektowane z myślą o europejskim konsumencie, a ujrzymy je już wkrótce, podczas oficjalnej prezentacji 26 lutego, o czym korporacja wspomina na swoim profilu Facebookowym.

Nokia 6 nie stanie w szranki z najlepszymi urządzeniami na rynku, będzie to telefon budżetowy, skierowany do mniej wymagającego klienta. Czym skuszą nas pozostałe modele? Na razie nie wiadomo, liczymy jednak na to, że powrót Nokii na rynek mobilny zakończy się wielkim sukcesem.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz