Nokia 8 zadebiutuje w czerwcu

Odświeżona Nokia 3310 nie przypadła ci do gustu? Poczekaj nowszą, nowocześniejszą Nokię 8.

Fińska marka telefoniczna na dobre wróciła na rynek. Zobaczyliśmy już kilka budżetowych smartfonów od Nokii, odświeżony model 3310, a teraz kolej na telefon, na który wszyscy czekali – supersmartfon z Androidem z fińskim rodowodem. Nokia 8, bo o niej tu mowa, ma trafić do sprzedaży już w czerwcu tego roku.

HMD Global, korporacja która wykupiła prawda do marki Nokia, nie chce ograniczać się do sprzedawania wyłącznie telefonów przeznaczonych dla mniej zamożnych użytkowników, model 8 ma być tym urządzeniem, które pozwoli z przytupem wejść do gry, rozgonić znudzone towarzystwo i udowodnić, ze na rynku jest miejsce nie tylko dla starej androidowej gwardii. Choć firma nie zdradza, co dokładnie zaoferuje nam Nokia 8, z przecieków które przedostały się do sieci możemy wnioskować, że szykuje nam się kandydat na telefon roku.

Podstawowe podzespoły będą dość przewidywalne, telefon będzie pracował pod kontrolą procesor Qualcomm Snapdragon 835 wspartego 4 GB lub 6 GB pamięci RAM (do sprzedaży trafią dwa modele), a najważniejszą kartą przetargową urządzenia ma być jego aparat wyposażony w 23-megapikselową matrycę. Wszystko to opakowane będzie w metalową obudowę, a za telefon zapłacimy 4000 lub 4500 yuanów (ok. 2370 zł i 2660 zł), w zależności od wybranego modelu.

Jeśli plotki te potwierdzą się, LG i Samsung zyskają bardzo groźnego konkurenta.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz