Nintendo Switch sprzedaje się w Japonii lepiej niż PS4

Jest stosunkowo droga i oferuje wyłącznie jedną grę. Mimo to Japończycy ją pokochali.

Ci wszyscy, którzy nie wierzyli w sukces Switcha, właśnie mogą przecierać oczy ze zdumienia. Mimo iż poprzednia konsola od Nintendo, Wii U, nie spotkała się z ciepłym przyjęciem, nie można powiedzieć tego samego o jej następcy – Switch tak bardzo spodobał się klientom, że w pierwszych tygodniach obecności na rynku sprzedawał się lepiej niż PlayStation 4.

Taki wynik może dziwić, jednak raport opracowany przez Media Create nie pozostawia złudzeń. Choć w weekend otwarcia konsola trafiła do 300 tysięcy graczy i przegrała w tym starciu z PlayStation 4 (322100 sprzedanych egzemplarzy), wyprzedziła ją na długiej prostej – do 26 marca sprzedano 519504 egzemplarze Switchy w Japonii, a w analogicznym czasie od premiery sprzedano tylko 439810 PlayStation 4.

Konsola radzi sobie doskonale mimo tego, że jej kontrolery nie zawsze działają, a gracze mają do dyspozycji wyłącznie jeden pełnoprawny tytuł AAA: The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Popularność tej konsoli to najlepszy dowód na to, że gry nie muszą mieć fotorealistycznej grafiki, aby przyciągać na dłużej, wystarczy że będą dobre, oryginalne i wciągające. A taka jest najnowsza Zelda, która w głównej mierze odpowiada za sukces Switcha.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz