Nintendo Switch sprzedaje się rewelacyjnie

Jeśli ktoś wątpił w to, czy nowa konsola Nintendo dobrze się sprzeda, może posypać głowę popiołem.

Pierwsze dane spływające do siedziby Nintendo są niezwykle optymistyczne – Switch zdobył miano najlepiej sprzedającej się konsoli od tego producenta. Co więcej, Nintendo musiało podwoić liczbę produkowanych konsol z 8 milionów do 16 milionów egzemplarzy w roku 2017.

Te dane mogą dziwić zwłaszcza wtedy, kiedy weźmiemy pod uwagę pierwsze raporty na temat potencjalnej sprzedaży Switcha, które pojawiły się jeszcze przed jej oficjalną premierą. Nintendo nie miało złudzeń, nie liczyło na to, że ich sprzęt będzie rozchodził się równie szybko co konsole Sony i Microsoftu, założono że w ciągu pierwszego roku sprzedaży konsola trafi do 5 milionów graczy.

Wszystko zmieniło się, kiedy pojawiały się pierwsze pozytywne recenzje konsoli, a tytuł startowy, Zelda: Breath of the Wild, zaczęto nazywać jedną z najlepszych gier na świecie. Firma musiała ostro zrewidować swoje plany sprzedażowe – tylko w pierwszym tygodniu sprzedaży Zelda rozeszła się w 1,5 miliona egzemplarzy.

Przy tej okazji dziennikarze The Wall Street Journal przytoczyli niezwykle interesujące dane i przypomnieli o tym, jak wyglądała sprzedaż konsoli Nintendo Wii U: przez półtora miesiąca sprzedano około 3 miliony konsol, a łączna liczba sprzedanych urządzeń osiągnęła 13,5 miliona egzemplarzy. Switch może pobić ten wynik w kilka miesięcy.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz