Nintendo Switch bije rekordy sprzedaży

Nowa konsola Nintendo sprzedaje się lepiej, niż można się tego spodziewać.

Kiedy na rynku debiutował Switch, wiele osób nie wierzyło, że Nintendo mogło podjąć tak ryzykowną i dziwaczną decyzję. Podejrzewano, że hybryda łącząca zalety konsoli stacjonarnej i przenośnej trafi w gusta niewielkiej liczby miłośników Nintendo, tymczasem okazało się, że Switch spotkał się ze znacznie lepszym przyjęciem niż Wii U. W samej Japonii trafił do 1,5 miliona użytkowników, a na całym świecie trafił do przeszło 5 milionów odbiorców.

Raport o doskonałej sprzedaży Switcha opublikowała firma VGChartz, która twierdzi, że urządzenie sprzedało się dokładnie w 5195578 egzemplarzy. Nie są to oczywiście dane oficjalne, ale jak zauważają dziennikarze Ubergizmo, firma znana jest z rzetelności swoich badań. W raporcie możemy także znaleźć informację o liczbie sprzedanych gier – to rozeszły się w przeszło 10 milionach egzemplarzy.

Jak można się było tego spodziewać, największym zainteresowaniem konsola cieszy się w Stanach Zjednoczonych, gdzie znalazła aż 1,7 miliona odbiorców, w Europie sprzedano za to niemal 1,4 miliona egzemplarzy. Nie dziwimy się także pierwszemu miejscu na liście najchętniej kupowanych gier, jest nią Zelda: Breath of the Wild, która rozeszła się w 3,37 miliona egzemplarzach, za nią uplasował się Mario Kart 8 Delux (2,6 miliona sprzedanych kopii), a stawkę zamyka Splatoon 2, który trafił do 1,1 miliona graczy.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz