Nintendo Switch będzie tanią konsolą

Szukasz taniej, rodzinnej konsoli? Nintendo Switch może ci się spodobać.

Japończycy wciąż nie ujawnili wszystkich informacji na temat ich nowej konsoli, ale po sieci już rozchodzą się plotki nie tylko na temat jej możliwości ale także ceny, która wydaje się niezwykle atrakcyjna.

Dziennikarze serwisu Nikkei twierdzą, że dotarli do wiarygodnego przecieku na temat sugerowanej ceny detalicznej konsoli Nintendo Switch. Według najświeższych plotek sprzęt ma kosztować 250000 jenów, czyli około 900 złotych. Po opodatkowaniu cena prawdopodobnie przekroczy 1000 złotych, ale za kilka miesięcy, gdy konsola na dobre zadomowi się na rynku, będzie atrakcyjną ofertą dla osób, które szukają nowoczesnej platformy do gier, pozwalającej grać zarówno na wielkim ekranie jak i w podróży.

Niska cena będzie rekompensatą za mniejszą moc obliczeniową konsoli, która nie zapewni tak immersyjnej rozrywki jak sprzęt od Sony czy Microsoftu. Jeśli tylko dostaniemy dostęp do obszernej bazy tytułów, a Nintendo nie zignoruje polskiego rynku, Switch może spotkać się z ciepłym przyjęciem w naszym kraju.

 

PODOBNE POSTY

Odpowiedz