Nintendo chce odświeżyć kolejną konsolę

Moda na retrokonsole trwa w najlepsze. Wkrótce może pojawić się N64 Classic.

Prawdziwa fala retronostalgii rozpoczęła się od wprowadzenia na rynek NES-a Classic. Szybko okazało się, że ta niepozorna konsola zaskarbiła sobie serca graczy, w związku z czym Nintendo zdecydowało się wypuścić na światło dzienne również SNES-a w wersji Classic. Inni producenci podjęli rękawicę i na rynku zaroiło się od retrokonsol, które królowały wśród graczy przed kilkudziesięcioma laty. Wielu graczy spekulowało na temat tego, czy Nintendo zwęszy interes i zacznie rozważać wskrzeszenie kolejnej kultowej konsoli, N64. Czas uciąć plotki – pojawił się dowód na to, że prace nad tą konsolą mogą trwać w najlepsze.

Jak poinformowali dziennikarze CNet, przedstawiciele japońskiej firmy zarejestrowali ostatnio kilka znaków graficznych, wśród których znalazła się m.in. ikona kontrolera dla N64. Sceptycy sugerują, że to tylko rutynowe działania mające zabezpieczyć własność intelektualną korporacji, ale znacznie bardziej prawdopodobne wydaje się, że to pierwszy krok na drodze do premiery N64 Classic.

Gdyby konsole NES Classic i SNES Classic sprzedawały się przeciętnie, takie spekulacje nie byłyby uzasadnione. Ale te miniaturowe sprzęty rozchodzą się na pniu, dlatego można śmiało założyć, że odświeżony N64 również znalazłby szerokie grono odbiorców. Mamy nadzieję, że Nintendo nas nie zawiedzie i przed końcem roku poznamy kolejną retrokonsolę, która trafi na szczyty list wymarzonych prezentów gwiazdkowych.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz