Niech twoje jedzenie zawsze będzie świeże

Autor 26/04/17 Kuchnia Brak komentarzy

Na polski rynek wchodzi firma FoodSaver, która zadba o to, aby jedzenie w naszych lodówkach wytrzymało dłużej, niż dotychczas.

Według danych Eurostatu gospodarstwa domowe w Polsce marnują rocznie . Główną przyczyną wyrzucania jedzenia do kosza jest przegapienie terminu przydatności do spożycia (46%) oraz niewłaściwe przechowywanie żywności (33%). Prostym sposobem na wydłużenie przydatności artykułów spożywczych są zgrzewarki próżniowe do użytku domowego. Pierwsze zgrzewarki próżniowe powstały pod koniec lat 80. XX wieku, kiedy to niemiecki wynalazca Hans Kristen stworzył urządzenie eliminujące powietrze z opakowań. Był to pierwszy na świecie system pakowania próżniowego, który przekształcił się później w markę FoodSaver.

Ideą pakowania próżniowego jest wydłużenie świeżości oraz zapewnienie ochrony produktom spożywczym. Usuwając powietrze ze specjalnie zaprojektowanych worków, pojemników i folii, chronimy owoce, warzywa oraz mięso przed dostępem do powietrza, dzięki czemu zachowują swój smak, kolor i świeżość nawet pięciokrotnie dłużej niż w przypadku tradycyjnego sposobu przechowywania ich w lodówce.

Zaletą korzystania z próżniowego przechowywania żywności oprócz wydłużenia daty jej spożycia jest również wyeliminowanie obecności bakterii, które nie namnażają się w wyniku braku tlenu. Pakowanie próżniowe zapobiega wysychaniu wilgotnych produktów, utrzymuje produkty bogate w tłuszcz i olej w odpowiedniej kondycji, ułatwia marynowanie ryb i mięs. Znacząco wpływa na budżet domowy, pozwalając zaoszczędzić poprzez kupowanie większych ilości w niższych cenach.

Najprostszym systemem próżniowym, który pomoże zachować świeżą żywność na dłużej są zgrzewarki próżniowe. W początkowej fazie sprzedaży w Polsce dostępne są 3 zgrzewarki próżniowe FoodSaver. Zróżnicowane są pod względem funkcji, wyposażenia oraz designu.

FFS001_3

FoodSaver FFS001x
Zgrzewarka wyróżnia się łatwym mechanizmem zamykania „zatrzaśnij by zamknąć”. Wykonano ją z nowoczesnych materiałów, dzięki czemu zredukowano pozostawianie nieestetycznych odcisków palców (30%) na obudowie. Ponadto ma złącze akcesoriów oraz umożliwia przechowywanie żywności w pionie, a wbudowane kontrolki informują o postępie pracy. Wyjmowana tacka nadaje się do mycia w zmywarce.

FFS004_7

FoodSaver FFS004x

Tę zgrzewarkę również wyposażono w mechanizm zamykania „zatrzaśnij aby zamknąć”, a do jej produkcji wykorzystano takie same materiały jak w modelu FFS001x, ponadto oferuje funkcję przechowywania wilgotnej żywności oraz schowek na rolkę i gilotynę. Nie zabrakło także kontrolek i wyjmowanej tacki.

FFS005 Vacuum Sealer_Bags

FoodSaver FFS005x

Zgrzewarka powstała z myślą o kucharzach amatorach, ale poradzi sobie również w kuchni zawodowca. Oferuje kilka trybów pracy: zgrzewania, pakowania produktów suchych i wilgotnych oraz funkcję pulsacyjną stworzoną dla delikatnych produktów m.in. owoców sezonowych. Oprócz tego do wyboru są 3 prędkości pracy. Podobnie jak model FFS004x, oddaje do twojej dyspozycji wyjmowaną tackę oraz schowek na rolkę i gilotynę.

W ofercie dystrybutora znajdują się również akcesoria: pojemnik do marynowania, worki oraz folia do pakowania próżniowego. Zgrzewarki próżniowe FoodSaver dostępne są w Polsce w sugerowanych cenach katalogowych:

  • FoodSaver FFS001x – 449,00 zł
  • FoodSaver FFS004x – 599,00 zł
  • FoodSaver FFS005x – 899,00 zł

Informacja prasowa

PODOBNE POSTY

Odpowiedz