Nie powstanie samochód Apple

Przez lata w sieci pojawiały się informacje o inteligentnym samochodzie Apple. Aucie, które nigdy nie powstanie.

Nieoznakowane samochody, przecieki od dobrze poinformowanych źródeł. Wiele wskazywało na to, że Apple prędzej czy później zaprezentuje swoje inteligentne auto, które będzie konkurować m.in. z pojazdami zaprojektowanymi przez zespół Elona Muska. Niestety, wszystko wskazuje na to, że Tesla nie doczeka się silnego konkurenta w takiej formie, w jakiej zakładaliśmy.

Dziennikarze Bloomberga poinformowali opinię publiczną o zmianach, jakie dotknęły członków projektu Titan, od lat pracujących nad inteligentnym autem. Jak się okazuje, firma Apple przesunęła kilkuset inżynierów do innych zadań, a zespół odpowiedzialny za inteligentne auto dostał nowe wytyczne – zamiast projektować samochód, mają stworzyć wyłącznie inteligentny system operacyjny, który będzie licencjonowany koncernom motoryzacyjnym. To jeszcze nie koniec złych informacji dla miłośników Apple – firma postawiła projektantom trudne wyzwanie – do końca przyszłego roku mają stworzyć podwaliny systemu, którymi można się pochwalić, w przeciwnym razie losy projektu staną pod znakiem zapytania.

Wszystko wskazuje na to, że Apple nie potrafi poradzić sobie z wejściem na nowy, nieznany rynek. Jeśli do końca 2017 nie zobaczymy autorskiego systemu inteligentnego zaprojektowanego przez inżynierów z Cupertino, będzie to znak, że Tim Cook zamknął projekt Titan.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz