Nie będzie tak, że Internet kłamie

Google wypowiada wojnę fałszywym informacjom. Firma będzie obniżać ranking stron szerzących nieprawdziwe informacje.

Internet stał się polem bezwzględnej walki światopoglądowej i politycznej. Wraz z rozprzestrzenieniem się idei Web 2.0, upowszechnieniem dostępu do sieci i wykwitu portali społecznościowych, coraz trudniej jest nam rozpoznać nieprawdziwe informacje, które są lansowane przez propagandystów. Inżynierowie Google doskonale zdają sobie sprawę z zagrożenia, jakie stwarzają portal wypełnione kłamliwymi treściami, dlatego wypowiadają im bezwzględną walkę. A jeśli Google się na kogoś zaweźmie, wie, jak mu dopiec.

Korporacja poszła w ślady Facebooka i zapowiedziała, że wprowadzi zmiany w algorytmach wyszukujących, aby ta lepiej rozpoznawała zmyślone lub kłamliwe treści i przesuwała na dalsze miejsca w wynikach wyszukiwania.

A zmiany nie ograniczą się wyłącznie do automatycznego wyłapywania bredni, Google chce także ułatwić użytkownikom wskazywanie stron, które szerzą nieprawdę i pozwoli zgłaszać takie witryny do moderacji już z poziomu wyszukiwarki. Trzymamy kciuki, aby ta walka zakończyła się spektakularnym sukcesem.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz