Netflix zrezygnuje z gwiazdek

W Netfliksie szykuje się poważna zmiana – zniknie obecny system oceniania.

Ocenianie filmów z Netfliksa jest jednym z najprostszych sposobów nauczenia serwisu, jakie produkcje podobają nam się najbardziej, a co za tym idzie – udoskonalenia systemu proponowania treści. Jednak szefowie portalu twierdzą, że jest to system zbyt przestarzały, który nie do końca spełnia swoje zadanie, dlatego należy czym prędzej pozbyć się go na rzecz znacznie lepszego rozwiązania.

Jak poinformował Todd Yellin z Netfliksa, firma porzuci wkrótce gwiazdki na rzecz znacznie prostszego systemu, który znamy m.in. z platformy Steam. Widz będzie mógł ocenić produkcje poprzez przyznanie im łapki w górę lub w dół, dzięki czemu użytkownicy zobaczą, jaki odsetek widzów był zadowolony z seansu.

Według Yellina takie rozwiązanie uprości proces oceniania i zachęci do wyrażenia swojej opinii znacznie większą grupę użytkowników. Co więcej, testy takiego rozwiązania trwają już o połowy zeszłego roku i uczestniczą w nich setki tysięcy klientów, a pierwsze wyniki są więcej niż zadowalające – odsetek oceniających zwiększył się dwukrotnie.

Choć nie podano dokładnej daty wprowadzenia nowego systemu oceniania, ma on zawitać do Netfliksa już wkrótce, w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

PODOBNE POSTY

Join the discussion Jeden komentarz

Odpowiedz