Netflix sterowany myślami

Uważasz, że pilot do telewizora to przestarzałe narzędzie? Netflix ma coś dla ciebie.

Raz w roku pracownicy Netfliksa biorą udział w wydarzeniu „Hack Day”, podczas którego mogą wprowadzać w życie swoje szalone pomysły. W zeszłym roku zaprezentowano sklep z filmami VR, a w tym… opaskę do kontrolowania aplikacji za pośrednictwem myśli.

Nie, to nie jest żart, Ben Hands, Steve Henderson, Andy Law i Sagar Patil opracowali urządzenie o nazwie MindFlix. Zasada jego działania jest dość prosta: samo poruszanie się po kafelkach interfejsu polega na poruszaniu głową, czujniki ruchu zamontowane w opasce przełożą je na ruch na ekranie. Prawdziwa magia rozpoczyna się w momencie, w którym zdecydujesz się na obejrzenie filmu. Zamiast korzystać z fizycznych przycisków czy komend głosowych, wystarczy wypowiedzieć w myślach słowo „Play”, a moduł wykrywający fale EEG generowane przez twój mózg przekaże to polecenie do telewizora i odpali wskazany przez ciebie materiał.

Niestety, choć gadżet wydaje się idealnym prezentem dla maniaków Netfliksa, nigdy nie trafi do sprzedaży. Przedstawiciele firmy wyjaśniają, że projekty opracowywane w ramach „Hack Day” publikowane są wyłącznie po to, aby pochwalić się możliwościami, jakie daje technologia, a nie w celu wdrożenia ich do powszechnego użytku.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz