Neffos X1 debiutuje w Polsce

Do sprzedaży w Polsce trafił pierwszy ze smartfonów Neffosa zaprezentowanych na ubiegłorocznych targach IFA w Berlinie.

Smartfon został wykonany z wysokiej jakości materiałów, metalowa obudowa sprawia, że jest przyjemny w dotyku i dobrze się prezentuje. Jej wyróżniającym się elementem jest podwójnie zakrzywiony tył, zapewniający pewny chwyt podczas użytkowania. Dzięki zaokrąglonym krawędziom obsługa Neffosów X1 przy użyciu jednej ręki nie sprawia żadnych problemów.

Neffos X1 może pochwalić się jednymi z najcieńszych krawędzi na rynku, mają zaledwie 2,95 mm grubości i zmieszczono na nich między innymi przełącznik wyciszania urządzenia. Wzrok przykuwają także bardzo wąskie ramki boczne ekranu, które mają jedynie 0,6 mm szerokości. Dzięki temu wyświetlacz zajmuje aż 76% przedniej części obudowy.

Inżynierowie odpowiedzialni za stworzenie smartfonów z linii Neffos rozumieją, jak ważna jest wygoda i bezpieczeństwo korzystania z urządzeń mobilnych, dlatego seria X została wyposażona w czytnik linii papilarnych, który pozwoli odblokować telefon w zaledwie 0,2 sekundy. Za jego pomocą możesz również zabezpieczać np. aplikacje bankowe czy społecznościowe, oraz ograniczyć osobom postronnym dostęp do prywatnych zdjęć. Czytnik sprawdzi się także jako spust migawki przedniego aparatu, ułatwiając tym samym wykonywanie selfie.

5-calowy wyświetlacz jest lżejszy i cieńszy od tradycyjnych paneli smartfonowych, a przy okazji zapewnia wysoką precyzję rozpoznawania punktów nacisku. Dzięki wysokiemu kontrastowi oraz dużym kątom widzenia Neffosy X1 sprawdzą się zarówno podczas grania, oglądania filmów jak i robienia zdjęć.

Tylny aparat o rozdzielczości 13 mpx korzysta z matryc BSI od Sony, która może pochwalić się fazowym autofokusem, ostrzącym zdjęcia w zaledwie 0,2 sekundy. Jasna przysłona f/2.0 umożliwia robienie ostrych zdjęć nawet przy słabym oświetleniu. Neffos X1 korzysta z trybu wspomagania zdjęć nocnych, obsługuje także funkcję HDR. Telefony wyposażono w aparat do selfie o rozdzielczości 5 mpx z trybem upiększania działającym już w trakcie fotografowania. Dzięki temu selfie są jeszcze ładniejsze.

Za szybką pracę i wydajność smartfona odpowiada ośmiordzeniowy procesor MediaTek Helio P10 wspomagany 2 GB pamięci RAM, a użytkownicy otrzymują do dyspozycji 16 GB wewnętrznej pamięci z możliwością rozszerzenia za pomocą kart microSD do 128GB.

Neffos X1 działa w oparciu o zmodyfikowany system Android 6.0 Marshmallow, a w najbliższym czasie planowana jest aktualizacja do Androida 7.0. Smartfony są już dostępne w sprzedaży w dwóch wersjach kolorystycznych, szarej oraz złotej.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz