napoSPY – rękawiczki samoznajdźki

Żyjemy w szalonych czasach, w których wszystko może być inteligentne. Nawet twoje rękawiczki.

Na jesieni firma napo gloves wprowadzi do sprzedaży dość nietypowy produkt – rękawiczki, których nigdy nie zgubisz. Dzięki aplikacji mobilnej napoSPY będziemy mogli sparować je ze swoim telefonem, a co za tym idzie – szybko je zlokalizować. Choć nie wyposażono ich w moduł łączności bezprzewodowej, który nieustannie wysyłałby informacje o swoim położeniu, korzystają z energooszczędnej technologii Bluetooth.

Działanie gadżetu jest dość proste – rękawiczki korzystają z modułu GPS w telefonie do określania swojej pozycji, kiedy gdzieś je zgubimy, wystarczy zalogować się do aplikacji i sprawdzić, w jakim miejscu ostatnio łączyły się z urządzeniem. A kiedy już dotrzemy tam, gdzie powinny się znajdować, za pośrednictwem smartfona uruchomimy alarm dźwiękowy, który pomoże zlokalizować je np. w wysokiej trawie w parku.

A to jeszcze nie wszystko – napoSPY wyposażono także w warstwę przewodzącą, abyśmy mogli obsługiwać telefon bez zdejmowania rękawiczek. Złe strony? Zapomnij o tym, że już teraz wpadną w twoje ręce, producent dopiero rozważa wprowadzenie ich do sprzedaży, a poprzez rozważa należy rozumieć „na jesieni uruchomi kampanię na portalu crowdfundingowym, która pomoże wdrożyć projekt w życie”.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz