Najważniejsze innowacje systemu iOS 11.3

Apple naprawi problem z baterią i doda kilka nowych Animoji.

W ostatnich dniach firma Apple nie miała dobrej passy. Afera ze spowalnianiem procesorów w starych iPhone’ach była szeroko komentowana na całym świecie. Aby uciszyć krytykę, korporacja musiała wprowadzić program wymiany starszych baterii. Ale na tym nie kończy się walka z niewydajnymi bateriami.

Kolejnym krokiem będzie wydanie aktualizacji systemu mobilnego do wersji iOS 11.3, w której sami zadecydujemy o tym, czy telefon spowolni działanie procesora, kiedy całkowita pojemność baterii drastycznie spadnie. Przy okazji firma wprowadzi kilka drobniejszych usprawnień. Zobacz, czego możemy się po niej spodziewać.

1) KWESTIA BATERII

Złość użytkowników iPhone’ów, które Apple automatycznie spowolniło, wynika głównie z faktu, że iOS w żaden sposób nie informuje o konieczności wymiany baterii ani o spowolnieniu procesora, kiedy jej pojemność drastycznie spadnie. Dodanie prostych komunikatów powinno uspokoić większość klientów, podobnie jak program taniej wymiany starych akumulatorów.

Funkcja ta zostanie wprowadzona w aktualizacji iOS 11.3. Kiedy zainstalujemy ją na naszym telefonie, w sekcji Bateria pojawi się informacja o kondycji ogniwa oraz zalecenie jego wymiany, kiedy zajdzie taka potrzeba. Co więcej, sami będziemy mogli zdecydować, jak będzie zachowywać się smartfon ze starą, zdegradowaną baterią: spowolni procesor, aby działać dłużej, czy będzie pracował przy standardowym taktowaniu kosztem skrócenia czasu pracy bez ładowania. Funkcja ta trafi do iPhone’ów 6 oraz nowszych.

2) WIĘCEJ ANIMOJI

Co wyróżniało iPhone’a X na tle konkurencji? Wielki ekran, a może tryb Face ID? Oba rozwiązania spotkały się z ciepłym przyjęciem, ale to o Animoji było najgłośniej. Jeśli zakochałeś się w tych animowanych buźkach, mamy dla ciebie dobrą wiadomość – na wiosnę pojawią się kolejne.

Apple doda cztery nowe Animoji dla iPhone’a X: smoka, niedźwiedzia, czaszkę oraz lwa. Wszystkie zwierzęta będą wykorzystywały technologię TrueDepth do odwzorowywania ruchów twojej twarzy. Wraz z aktualizacją portfolio Animoji rozrośnie się do 16 różnych postaci.

3) ARKIT BĘDZIE LEPSZY

W ramach Appe ARKit pojawiło się kilka ciekawych aplikacji AR i wiele wskazuje na to, że wraz z aktualizacją do iOS 11.3 oprogramowanie będzie jeszcze lepsze.

Wkrótce programiści będą mogli zmusić aplikacje AR do rozpoznawania pionowych obiektów takich jak drzwi czy ściany oraz rozpoznawać dwuwymiarowe obrazy umieszczone na ścianach. Co więcej, wraz z iOS 11.3 zwiększy się rozdzielczość treści wyświetlanych w rzeczywistości rozszerzonej i dodana zostanie funkcja autofocus, dzięki której cyfrowe treści będą lepiej nakładać się na fizyczne obiekty.

4) ZADBAJ O SWOJE ZDROWIE

W aplikacji Apple Health znajdziemy nową opcję, Health Records. Dzięki niej będziemy mogli przeglądać nasze raporty zdrowotne bezpośrednio z poziomu aplikacji. Jest to dość przyszłościowa funkcja i nie wiadomo, czy będziemy mogli wykorzystać ją na terenie Polski, ale COO firmy, Jeff Williams, wierzy w to, że wkrótce będziemy komunikować się ze swoimi lekarzami bez konieczności odwiedzania placówek medycznych. Podobno udało się już podpisać umowy partnerskie z kilkoma szpitalami oraz organizacjami, które chętnie wezmą udział w testowaniu tej funkcji.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz