Najciekawsze samochody 2017 roku

Chcesz wiedzieć, które samochody w tym roku zawrócą nam w głowie? Spójrz na tę czwórkę.

Alfa_Romeo

Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio
SUV-y są dziwne – z jednej strony pożądane, z drugiej paskudne. Dla takich koncernów jak włoska Alfa ten dualizm to spory problem. Rozwiązanie? Zaproś kumpli – np. z Ferrari – aby rzucili okiem na silnik V6 Twin Turbo oraz napęd na cztery koła… a twój zespół odpowiedzialny za modele Quadrifoglio przylepi na niego stylową naklejkę z czterolistną koniczyną. Następnie pokazujesz samochód klientom i zachęcasz ich do zakupu niezbyt szybkiego diesela.

Dodge

Dodge Challenger GT
Łatwo stworzyć superauto dla Amerykanów. Bierzesz wielki silnik, automatyczną skrzynię biegów i napęd na przednie koła. Po bokach dajesz dwoje drzwi i projektujesz groźną maskę. Gotowe. Z tej receptury skorzystał Dodge tworząc odświeżonego Challengera kilka lat temu. Ale model GT wybija się z tego schematu, gdyż ma napęd na obie osie. Mimo to wciąż straszy 305-konnym silnikiem V6, który spali twoje oszczędności… chociaż teraz Dodge sprawdzi się w każdych warunkach.

NIO

NextEV Nio EP9
Chińczycy zaprojektowali monstrum, które spodoba się wszystkim podstarzałym kierowcom na świecie. Poznaj NextEV, pojazd który wydaje się równie rzeczywisty co Kraken i tak wydajny, jak Optimus Prime pobudzony do walki z Decepticonami wysokooktanowym paliwem. Wyposażono go w silniki elektryczne z aut Formuły E, które napędzają każdą oś mocą 1360 bhp (przeszło megawat czystej mocy!) i rozpędzają auto do setki w 2,7 sekundy. Nawet Tesle nie są tak szybkie.

micra

Nissan Micra
Zaczęliśmy od włoskiego superSUV-a, obejrzeliśmy Amerykańskiego krążownika, elektryka z chińskim rodowodem, a teraz przyglądamy się skromnej Mikrze – która spoliczkowałaby nas, gdyby usłyszała, że nazywamy ją skromną. Auto naszpikowano technologią, a jednym z najprostszych gadżetów jest inteligentny system oświetlenia drogi. Micra sama zahamuje, gdy piesi pojawią się przed maską, ma kamery sferyczne oraz sprzęt audio od Bose, który nagłośni całą kabinę.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz