Najciekawsze aplikacje VR

Prawdopodobnie kupiłeś gogle VR po to, aby w nich grać, ale jeśli ograniczysz się wyłącznie do gier, zmarnujesz potencjał tego sprzętu… oraz mnóstwo forsy.

Tilt Brush (zdjęcie główne)
Stajesz przed trójwymiarowym płótnem, jeden kontroler służy za pędzel, drugi za paletę kolorów. Świetnie zaprojektowany interfejs da ci łatwy dostęp do wszystkich narzędzi, a samo malowanie przypomina wypisywanie swojego imienia przy pomocy zimnych ogni, które nigdy nie gasną.
84 zł / Oculus, Vive

Discovery VR
Od nurkowania z rekinami po oglądanie planety z punku widzenia astronauty, znajdziesz tu mnóstwo fantastycznych filmów 360°. Jeśli nie stać się na rakietę albo łódź podwodną, możesz wsiąść do nich za pośrednictwem tej wspaniałej aplikacji.
darmowa / Oculus, Vive

Medium
W tej aplikacji wymodelujemy trójwymiarowe modele. Możesz stworzyć co tylko zechcesz, od postaci z kreskówki po wymarzone auto. Najpiękniejsze jest w niej to, że swoje dzieło możesz zapisać, aby wydrukować je na drukarce 3D.
84 zł / Oculus

Inception
Dzięki tej apce weźmiesz udział w koncertach, sztukach teatralnych oraz innych formach rozrywki masowej. Chociaż nie możesz „wejść” na każdy koncert, Inception pozwoli ci uczestniczyć w wydarzeniach bez konieczności wychodzenia z domu.
darmowa / Oculus, Vive

Unimersiv
Odpocznij od strzelania do zombie i zasmakuj nieco treści edukacyjnych. Nauka w Unimersiv przybiera różne formy, możesz m.in. przeanalizować budowę ludzkiego ciała czy wybrać się na wycieczkę po starożytnym Rzymie. Bez książek.
darmowa (mikropłatności) / Oculus

Virtual Desktop
Ta aplikacja jest dokładnie tym, na co wskazuje jej nazwa – przenosi system operacyjny do wirtualnej rzeczywistości. Odpalisdz przeglądarkę internetową, obejrzysz filmy 360° i zdjęcia panoramiczne, a wszystko to wyświetli się tuż przed twoją twarzą.
63 zł / Oculus, Vive

PODOBNE POSTY

Odpowiedz